Pawłowicz załamana? Wymowny obrazek

14

Krystyna Pawłowicz nadal aktywna na platformie X. Tym razem obyło się bez zbędnych słów. Zamiast tego dodała dwie wymowne fotografie. Co to oznacza? Internauci próbują zgadnąć intencje byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Wygląda na to, że nie jest zadowolona z nowej rzeczywistości.

Pawłowicz załamana? Wymowny obrazek
Tajemniczy wpis Pawłowicz. Jest zmartwiona (AKPA)

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, po porażce jej partii w wyborach parlamentarnych, stała się bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

W ostatnim czasie sędzia Trybunału Konstytucyjnego żali się, że sytuacja Polski będzie opłakana po przejęciu władzy przez koalicję 15 października. Taka narracja Pawłowicz nie dziwi - w końcu niegdyś była posłanką Prawa i Sprawiedliwości i nadal jednoznacznie pokazuje, że popiera działania tej partii i jej program.

We wtorkowy wieczór opublikowała dwa zdjęcia: flagę Polski i postać załamanej osoby. Czyżby pani Krystyna zamartwiała się o Polskę? Internauci sugerują, że jest to związane z wielkimi zmianami w TVP.

Będzie dobrze Pani Profesor, musi - podkreśla jeden z internautów. - Koniec z szambem na Woronicza! - dodaje kolejna osoba.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe dowody ws. katastrofy smoleńskiej? "Dzień świra dwa"

Przypomnijmy, że Sejm przyjął we wtorek (19 grudnia) uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych i PAP. Podczas głosowania na sali nie było wielu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Ci udali się do siedziby TVP, aby "bronić jej niezależności". Na miejscu pojawili się m.in. Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Ryszard Terlecki i Przemysław Czarnek. Politycy skandowali "wolne media", a TVP zmieniła pasek z czerwonego na czarny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ile zarabia Krystyna Pawłowicz?

Krystyna Pawłowicz pobiera emeryturę od 2012 roku. Co więcej, ze względu na to, że nadal jest aktywna zawodowo, jej emerytura mogłaby jeszcze wzrosnąć po ponownym przeliczeniu. "Super Express" podaje, że jej miesięczne świadczenie z ZUS jest naprawdę imponujące.

W 2021 roku gazeta poinformowała, że Pawłowicz może już liczyć na ponad 5 tysięcy złotych miesięcznie. To było jeszcze przed ostatnią, najwyższą dotychczas waloryzacją emerytur, która miała być odpowiedzią rządu na wysoką inflację.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić