aktualizacja 

Pies miał zostać zjedzony w Chinach. Wtedy stało się to. Cały świat poruszony

4

Film przedstawiający puszystego psa rasy amerykański pies eskimoski, który nerwowo wyciąga łapkę do nieznajomego, stał się hitem w serwisie Douyin, chińskim odpowiedniku TikToka. Pies miał zostać zabity i zjedzony, ale uszedł z życiem.

Pies miał zostać zjedzony w Chinach. Wtedy stało się to. Cały świat poruszony
(YouTube)

Nagranie z Chin, pokazujące, jak przestraszony pies podaje łapę nieznajomemu, stało się hitem internetu. Pies rozczulił pewnego miłośnika zwierząt, który od razu go zaadoptował. Jednocześnie nowy właściciel uratował go przed śmiercią - uroczy Yuan Yuan miał trafić pod nóż.

Wzruszająca historia psa wyszła na jaw w zeszłym tygodniu, po tym jak obecny właściciel psa udostępnił film w mediach społecznościowych, aby wezwać rząd do uchwalenia przepisów chroniących zwierzęta. Film, który trafił do sieci, został już wyświetlony w Chinach przez miliony użytkowników.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna wyciąga rękę, a wystraszony pies bez chwili zawahania kładzie łapę na jego dłoni, po czym odwraca wzrok.

Zobaczcie, jak bardzo się bał, czekając na rzeź pod sklepem z mięsem dla psów. To wyglądało tak jakby z nadzieją czekał na człowieka, który go uratuje - napisał właściciel psa.

Wendy Higgins z międzynarodowej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt "Humane Society International" oceniła po zachowaniu na nagraniu, że pies był wcześniej zwierzęciem rodzinnym.

Pies w filmie odpowiedział na ludzką życzliwość, podając łapę, co jest pewnym znakiem, że ten pies prawdopodobnie był skradziony w celu zabicia i sprzedania na mięso - powiedziała Higgins w rozmowie z Daily Mail.

Zobacz także: Pies kontra kogut. Kłótnia uchwycona na nagraniu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić