Pijany awanturnik na pokładzie samolotu w Modlinie. Opuścił pokład w kajdankach

14

Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zostali wezwani do agresywnego pasażera znajdującego się na pokładzie samolotu, który przyleciał z Dublina. Jak często bywa w takich przypadkach, alkohol był złym doradcą.

Pijany awanturnik na pokładzie samolotu w Modlinie. Opuścił pokład w kajdankach
Zdjęcie ilustracyjne. (Straż Graniczna)

Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych udali się na stanowisko postojowe w celu podjęcia interwencji wobec pasażera zakłócającego porządek publiczny na statku powietrznym oraz zachowującego się agresywnie i wulgarnie w stosunku do załogi i pasażerów.

Podróżny, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, został wezwany do opuszczenia pokładu samolotu. Pouczono go również, że w przypadku niepodporządkowania się poleceniom funkcjonariuszy zostaną wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego.

Pasażer nie wykonywał poleceń, dlatego zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego, założono kajdanki oraz użyto chwytów obezwładniających - relacjonuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Alternatywa dla Ustki czy Łeby. Mierzeja Wiślana nas zachwyciła

Mężczyzna został poddany badaniu przy użyciu urządzenia do ilościowego oznaczenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pomiaru I - 0.764mg/L, czyli ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych awanturnik został przewieziony do Szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim, a następnie osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

W ostatnim czasie do podobnej interwencji doszło na warszawskim Okęciu. Pijany 47-letni Polak, który miał wylecieć na urlop do Turcji, zachowywał się agresywnie. Cały czas kierował pod adresem funkcjonariuszy groźby oraz obelgi. Ostatecznie mężczyzna przez swoje zachowanie został wycofany z rejsu. Odpowie również za znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić