Aniela Siwek| 

Bank PKO PB apeluje i ostrzega. Ryzyko utraty oszczędności.

0

PKO Bank Polski, największy bank w Polsce ostrzega przed oszustami, próbującymi wyłudzić dane. W mailach podszywają się pod bank i proszą o potwierdzenie danych osobowych. W żadnym wypadku nie wolno wykonywać zawartych tam poleceń.

Bank PKO PB apeluje i  ostrzega. Ryzyko utraty oszczędności.
Bank PKO BP przestrzega przed oszustwami internetowymi. (Getty Images)

Bank PKO BP przestrzega przed nowym rodzajem oszustw. Internetowi przestępcy rozsyłają e-maile sugerujące, że przychodzą z banku. Link kieruje do podrobionej strony.

Prosimy, aby nie klikać w linki w tych mailach. Linki służą wyłudzaniu danych przez przestępców - apeluje w ostrzeżeniu PKO BP.

Po kliknięciu link i podaniu danych osobowych można stracić pieniądze z konta. W tej sytuacji klienci proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Zobacz także: Frankowicze wygrywają w sądach. Banki się odwijają, składają swoje pozwy

Bank do komunikatu dołączył przykładową treść maila pochodzącego od oszustów. Na pierwszy rzut oka wygląda jak autentyczna wiadomość od PKO PB, dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić każdy szczegół maila, zanim w cokolwiek się kliknie.

Banki zazwyczaj nie proszą o wszystkie poufne dane jednocześnie. Dlatego każdy użytkownik internetu powinien mieć się na baczności jeśli ktokolwiek poprosi o hasło do konta oraz dane osobowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić