o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Bank PKO PB apeluje i ostrzega. Ryzyko utraty oszczędności.

0
Podziel się

PKO Bank Polski, największy bank w Polsce ostrzega przed oszustami, próbującymi wyłudzić dane. W mailach podszywają się pod bank i proszą o potwierdzenie danych osobowych. W żadnym wypadku nie wolno wykonywać zawartych tam poleceń.

Bank PKO PB apeluje i  ostrzega. Ryzyko utraty oszczędności.
Bank PKO BP przestrzega przed oszustwami internetowymi. (Getty Images)
bDguFKOJ

Bank PKO BP przestrzega przed nowym rodzajem oszustw. Internetowi przestępcy rozsyłają e-maile sugerujące, że przychodzą z banku. Link kieruje do podrobionej strony.

Prosimy, aby nie klikać w linki w tych mailach. Linki służą wyłudzaniu danych przez przestępców - apeluje w ostrzeżeniu PKO BP.
bDguFKOL

Po kliknięciu link i podaniu danych osobowych można stracić pieniądze z konta. W tej sytuacji klienci proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Frankowicze wygrywają w sądach. Banki się odwijają, składają swoje pozwy

Bank do komunikatu dołączył przykładową treść maila pochodzącego od oszustów. Na pierwszy rzut oka wygląda jak autentyczna wiadomość od PKO PB, dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić każdy szczegół maila, zanim w cokolwiek się kliknie.

bDguFKOR

Banki zazwyczaj nie proszą o wszystkie poufne dane jednocześnie. Dlatego każdy użytkownik internetu powinien mieć się na baczności jeśli ktokolwiek poprosi o hasło do konta oraz dane osobowe.

bDguFKPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić