Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Pogoda. Gdzie jest burza? Sobota będzie gorąca i deszczowa. Ostrzeżenia IMGW

3

Sobota będzie kolejnym upalnym, ale i deszczowym dniem. Mieszkańcy kilku rejonów Polski powinni szczególnie uważać na burze. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda. Gdzie jest burza? Sobota będzie gorąca i deszczowa. Ostrzeżenia IMGW
Gdzie w sobotę zagrzmi? (Pixabay)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Na terenie Polski obowiązują zarówno alerty pierwszego, jak i drugiego stopnia.

Ostrzeżeniami drugiego stopnia objęto trzy województwa. Szczególnie uważać powinni mieszkańcy woj. śląskiego, woj. łódzkiego i części woj. wielkopolskiego.

Zobacz także: Symbol Polski niczym orzeł. Wzloty i upadki bociana białego

Alerty pierwszego stopnia dotyczą z kolei dwóch rejonów Polski. Mowa o woj. lubuskim i części woj. wielkopolskiego.

Przewiduje się burze z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 mm. Lokalnie opad sięgnie aż 50 mm. Będą też porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie może też spaść grad.

Pogoda. Alerty przed upałami

Instytut wydał też ostrzeżenia przed upałami. Na Śląsku obowiązuje alert I stopnia. Tam termometry pokażą w sobotę od 30 do 31 stopni Celsjusza. W woj. łódzkim mamy do czynienia z ostrzeżeniem II stopnia (temp. maksymalna od 29 do 32 st. C), a na woj. wielkopolskie nałożono alert II stopnia. W dzień będzie tam około 30 st. C.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić