Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla połowy kraju. Eksperci przewidują burze z gradem

1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla połowy Polski. Eksperci przewidują, że może mocno popadać. Prognozują też burze z gradem.

Ostrzeżenia IMGW dla połowy kraju
Ostrzeżenia IMGW dla połowy kraju (Pixabay)

W niedzielę niespokojnie może być w dziesięciu województwach. Na stronie internetowej IMGW czytamy, że burze z gradem są prawdopodobne na znacznym obszarze Polski wschodniej, południowej i centralnej.

Dziś wyróżniać się będzie ryzyko intensywnych opadów deszczu, do 30 mm, a lokalnie w wyniku akumulacji opadów do około 50 mm. Z burzami mogą się miejscami wiązać opady gradu do 2-3 cm średnicy, na wschodzie lokalnie do 4 cm. Porywy wiatru na ogół nie będą bardzo silne (do około 60 km/h), lokalnie mogą sięgać około 75 km/h - przestrzegają eksperci.

Zobacz także: Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringu

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla 10 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla dziesięciu województw:

  • opolskiego - ważne do godz. 23 w niedzielę;
  • świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego (z wyłączeniem powiatów: braniewskiego, elbląskiego, Elbląga, iławskiego, nowomiejskiego) - ważne do godz. 6 w poniedziałek;
  • lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego - ważne do godz. 0:00 w niedzielę;
  • podkarpackiego - ważne do godz. 22 w niedzielę.

Mieszkańcy w/w regionów Polski muszą uważać. Burze z gradem stanowią duże niebezpieczeństwo, dlatego też lepiej nie ruszać się z domu i odpowiednio zabezpieczyć mienie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić