Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla trzech województw. Gdzie będą burze i deszcz?

1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla trzech województw. Wskazują one na możliwość wystąpienia silnych deszczów z burzami.

Gdzie mogą wystąpić burze?
Gdzie mogą wystąpić burze? (Pixabay)

We wtorek na niebezpieczne zjawiska pogodowe powinni uważać mieszkańcy południa. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla następujących województw:

  • podkarpackiego - powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski, bieszczadzki,
  • małopolskiego - powiaty: wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz, gorlicki, oświęcimski,
  • śląskiego - powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki.

Zobacz także: Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringu

Synoptycy szacują, że prawdopodobieństwo wystąpienia silnych deszczów z burzami na tych obszarach wynosi 80 procent. Opady mają oscylować w granicach 30-40 mm, miejscami do 50 mm. We wtorek od godzin południowych w trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 22:00.

Ostrzeżenia IMGW. Co oznacza I stopień?

Pierwszy stopień oznacza przewidywanie pojawienia się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega IMGW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić