Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Uwaga na ulewy. IMGW wydało ostrzeżenia

0

Już chyba zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że to lato jest szalenie kapryśne. Piękne dni przeplatają się z deszczowymi. We wtorek w kilku zakątkach Polski wystąpią ulewy.

Pogoda. Uwaga na ulewy. IMGW wydało ostrzeżenia
Uwaga na ulewy (Pixabay)

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Obowiązują one na terenach kilkudziesięciu powiatów w pięciu województwach.

Przede wszystkim uważać powinni mieszkańcy woj. łódzkiego i woj. śląskiego. Wszystkie powiaty w tych województwach są oznaczone przez IMGW na żółto (ostrzeżenie I stopnia).

Ostrzeżenia obowiązują też w pow. kłodzkim (woj. dolnośląskie) i w czterech powiatach w woj. opolskim. Chodzi o takie powiaty jak: nyski, prudnicki, głubczycki i kędzierzyńsko-kozielski. Ulewy mogą też wystąpić w niektórych powiatach woj. mazowieckiego.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Co oznacza I stopień?

Pierwszy stopień oznacza przewidywanie pojawienia się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – przestrzega IMGW.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić