Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Ksiądz poruszająco o zmarłym: "Anioł w ludzkiej skórze"

18
Podziel się

Niewyobrażalna tragedia rozegrała się we wtorek na Mazurach. 14-letni Ernest zginął, ratując marynarzy, których jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia. Młodego bohatera pożegnali mieszkańcy Pisza. – Ruszył na pomoc mimo niebezpieczeństwa. Ernest zawsze taki był: wrażliwy na ludzką krzywdę i chętny do pomocy – ocenił trener drużyny piłkarskiej, której zmarły chłopiec był kapitanem.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Ksiądz poruszająco o zmarłym: "Anioł w ludzkiej skórze"
14-letni Ernest zginął, ratując marynarzy, których jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia (Policja, Facebook)
bEUCAKOd

W piątek 13 sierpnia we wsi Jeże (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się pogrzeb 14-letniego Ernesta. Chłopiec utonął, próbując pomóc mężczyznom, którzy wpadli do wody po tym, jak ich żaglówka zahaczyła o linię wysokiego napięcia i doszło do wyładowania elektrycznego. Za swoją bohaterską postawę Ernest zapłacił najwyższą cenę.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Chłopiec utonął, ratując marynarzy

Chłopca pożegnali jego bliscy, a także koledzy z klubu piłkarskiego i okoliczni mieszkańcy. Klub Mazur Pisz, w którym grał Ernest, zorganizował klubowy autokar, który zawiózł do Jeży wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w pożegnaniu chłopca. Autobus wyruszył ze Stadionu Miejskiego w Piszu.

bEUCAKOf
Jesteśmy niesamowicie dumni, że reprezentowałeś nasze barwy i że mieliśmy w swoich szeregach tak dobrego, odważnego i empatycznego młodego człowieka, który bez zastanowienia ruszył na pomoc innym – napisali w pożegnalnym wpisie przedstawiciele Mazura Pisz.

Uroczystości rozpoczęły się ok. godz. 12:30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Ernest był tam ministrantem. Niewielka świątynia wypełniła się po brzegi osobami opłakującymi 14-latka.

Podczas pogrzebu napłynęły ze szpitala kolejne tragiczne wieści. Zmarł sternik jachtu, który zahaczył o linię wysokiego napięcia na rzece Pisa. To jeden z mężczyzn, którego próbował ratować Ernest. Będący w ciężkim stanie mężczyzna od wtorku przebywał na intensywnej terapii.

bEUCAKOl

Prezydent przyznał 14-latkowi pośmiertnie medal. "Anioł w ludzkiej skórze"

Na pogrzebie 14-latka pojawiły się warty honorowe straży pożarnej i policji. Doradca Andrzeja Dudy Łukasz Rzepecki w imieniu prezydenta wręczył pośmiertnie Ernestowi medal za ofiarność. Głowa państwa przesłała również wieniec.

Ernest był wyjątkowy, skory do żartów, dobrze wychowany, zaangażowany na sto procent jako uczeń i ministrant. Trudno nam uwierzyć, że nie zagrasz w kolejnym meczu. (…) Ernest, Erni, Ejo. Byłeś tak oryginalny, jak Twoje imię. Zanim nauczyłeś się chodzić, umiałeś skakać. A jak już nauczyłeś się chodzić, to chodziłeś tak szybko, jakbyś wiedział, że musisz się śpieszyć – powiedział ksiądz na pogrzebie.
bEUCAKOm

Ksiądz podkreślił zamiłowanie chłopca do sportu. Przytoczył także wspomnienie z czasów, gdy chłopiec miał zaledwie kilka lat.

6-letni Ernest, jak został ministrantem, brał stołeczek, bo był mały, stawał na ambonie i pięknie śpiewał psalm, aż ludzie mówili, że to anioł w ludzkiej skórze. Ernest dał z siebie wszystko, a pozostawił nas w smutku. (…) Wierzymy, że teraz w Niebie rozegrasz swój najwspanialszy mecz. Rodzie Ernesta: Marto i Marcinie, z całego serca dziękujemy Wam za niego – dodał.

Obejrzyj także: Tragedia w Raciborzu. "Ratowali życie sprawcy". Poruszające informacje ze Śląska

bEUCAKOn
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCAKOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Nemeczek
4 miesiące temu
Wyrazy uznania dla chłopaka. I kondolencje dla rodziny
Wala
4 miesiące temu
w POlin bohater zawsze wącha kwiatki od sPOdu taki los POlaczka nie warto POlaka ratować bo tak się to kończy
adrt
4 miesiące temu
Pociechę dla nas w takich tragicznych chwilach przynosi obietnica Boga złożona w księdze Objawienia (Apokalipsy) w rozdziale 21 wersety od 1 do 4 : „ 21 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. 2 Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. 3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.”
bEUCAKOH
Czekista
4 miesiące temu
Szkoda chłopaka .A tak przy okazji pytanie czy znaliście jego imiennika też gość był słynny i zginął tragicznie Ernesto Che Gevara
mjr
4 miesiące temu
Wilki żal po stracie tak młodego i wartościowego człowieka. Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.
elektryk
4 miesiące temu
Podstawowa zasada ratownictwa przy wysokim(>1000V) napięciu. Nigdy nie zbliżać się do poszkodowanych, jeśli wysokie napięcie jest dalej podłączone. Bo zginie i ratowany i ratownik. Szczególnie w wilgotnym otoczeniu (woda!) Jak w tym przypadku.
Pavlo
4 miesiące temu
Cześć i chwała BOHATEROM!!
Tragedia
4 miesiące temu
Wg wierzeń katolickiej ideologii, ich Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący oraz 'jest miłością', zatem po prostu ziścił swój plan, ten z miłości. Tylko dzieciaka żal...
Czytelnik
4 miesiące temu
Powinien być kandydatem na ołtarze i piszę to jak najpoważniej i serio.
Joanka
4 miesiące temu
Szkoda dziecka. To zawsze wielka tragedia jak umiera tak młody człowiek. Zasili Krąg Radości u Najwyższego.
King
4 miesiące temu
Szczepionki do takiego stanu doprowadzają ludzi i cała plandemia.
:((((
4 miesiące temu
Najwazniejsze jest wlasne zycie, dzieciak niepotrzebnie ryzykowal :(
Nie rozumie
4 miesiące temu
Jeden 14 latek bohater poświęca życie ratując obcych ludzi , drugi 14 latek zabija dziadków i żyje … dlaczego Pan Bóg ma taki plan ? Dobry nie żyje , zły będzie żył …
bEUCAKOz
Zbig
4 miesiące temu
To nie była linia wysokiego tylko średniego napięcia, a Yachtem pływają żeglarze, nie marynarze. Trochę szacunku dla pamięci tego chłopaka i jego czynu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić