Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Ksiądz poruszająco o zmarłym: "Anioł w ludzkiej skórze"

18
Podziel się:

Niewyobrażalna tragedia rozegrała się we wtorek na Mazurach. 14-letni Ernest zginął, ratując marynarzy, których jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia. Młodego bohatera pożegnali mieszkańcy Pisza. – Ruszył na pomoc mimo niebezpieczeństwa. Ernest zawsze taki był: wrażliwy na ludzką krzywdę i chętny do pomocy – ocenił trener drużyny piłkarskiej, której zmarły chłopiec był kapitanem.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Ksiądz poruszająco o zmarłym: "Anioł w ludzkiej skórze"
14-letni Ernest zginął, ratując marynarzy, których jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia (Policja, Facebook)

W piątek 13 sierpnia we wsi Jeże (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się pogrzeb 14-letniego Ernesta. Chłopiec utonął, próbując pomóc mężczyznom, którzy wpadli do wody po tym, jak ich żaglówka zahaczyła o linię wysokiego napięcia i doszło do wyładowania elektrycznego. Za swoją bohaterską postawę Ernest zapłacił najwyższą cenę.

Pogrzeb 14-letniego Ernesta. Chłopiec utonął, ratując marynarzy

Chłopca pożegnali jego bliscy, a także koledzy z klubu piłkarskiego i okoliczni mieszkańcy. Klub Mazur Pisz, w którym grał Ernest, zorganizował klubowy autokar, który zawiózł do Jeży wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w pożegnaniu chłopca. Autobus wyruszył ze Stadionu Miejskiego w Piszu.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że reprezentowałeś nasze barwy i że mieliśmy w swoich szeregach tak dobrego, odważnego i empatycznego młodego człowieka, który bez zastanowienia ruszył na pomoc innym – napisali w pożegnalnym wpisie przedstawiciele Mazura Pisz.

Uroczystości rozpoczęły się ok. godz. 12:30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Ernest był tam ministrantem. Niewielka świątynia wypełniła się po brzegi osobami opłakującymi 14-latka.

Podczas pogrzebu napłynęły ze szpitala kolejne tragiczne wieści. Zmarł sternik jachtu, który zahaczył o linię wysokiego napięcia na rzece Pisa. To jeden z mężczyzn, którego próbował ratować Ernest. Będący w ciężkim stanie mężczyzna od wtorku przebywał na intensywnej terapii.

Prezydent przyznał 14-latkowi pośmiertnie medal. "Anioł w ludzkiej skórze"

Na pogrzebie 14-latka pojawiły się warty honorowe straży pożarnej i policji. Doradca Andrzeja Dudy Łukasz Rzepecki w imieniu prezydenta wręczył pośmiertnie Ernestowi medal za ofiarność. Głowa państwa przesłała również wieniec.

Ernest był wyjątkowy, skory do żartów, dobrze wychowany, zaangażowany na sto procent jako uczeń i ministrant. Trudno nam uwierzyć, że nie zagrasz w kolejnym meczu. (…) Ernest, Erni, Ejo. Byłeś tak oryginalny, jak Twoje imię. Zanim nauczyłeś się chodzić, umiałeś skakać. A jak już nauczyłeś się chodzić, to chodziłeś tak szybko, jakbyś wiedział, że musisz się śpieszyć – powiedział ksiądz na pogrzebie.

Ksiądz podkreślił zamiłowanie chłopca do sportu. Przytoczył także wspomnienie z czasów, gdy chłopiec miał zaledwie kilka lat.

6-letni Ernest, jak został ministrantem, brał stołeczek, bo był mały, stawał na ambonie i pięknie śpiewał psalm, aż ludzie mówili, że to anioł w ludzkiej skórze. Ernest dał z siebie wszystko, a pozostawił nas w smutku. (…) Wierzymy, że teraz w Niebie rozegrasz swój najwspanialszy mecz. Rodzie Ernesta: Marto i Marcinie, z całego serca dziękujemy Wam za niego – dodał.

Obejrzyj także: Tragedia w Raciborzu. "Ratowali życie sprawcy". Poruszające informacje ze Śląska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Nemeczek
rok temu
Wyrazy uznania dla chłopaka. I kondolencje dla rodziny
Wala
rok temu
w POlin bohater zawsze wącha kwiatki od sPOdu taki los POlaczka nie warto POlaka ratować bo tak się to kończy
adrt
rok temu
Pociechę dla nas w takich tragicznych chwilach przynosi obietnica Boga złożona w księdze Objawienia (Apokalipsy) w rozdziale 21 wersety od 1 do 4 : „ 21 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. 2 Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. 3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.”
Czekista
rok temu
Szkoda chłopaka .A tak przy okazji pytanie czy znaliście jego imiennika też gość był słynny i zginął tragicznie Ernesto Che Gevara
mjr
rok temu
Wilki żal po stracie tak młodego i wartościowego człowieka. Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.
elektryk
rok temu
Podstawowa zasada ratownictwa przy wysokim(>1000V) napięciu. Nigdy nie zbliżać się do poszkodowanych, jeśli wysokie napięcie jest dalej podłączone. Bo zginie i ratowany i ratownik. Szczególnie w wilgotnym otoczeniu (woda!) Jak w tym przypadku.
Pavlo
rok temu
Cześć i chwała BOHATEROM!!
Tragedia
rok temu
Wg wierzeń katolickiej ideologii, ich Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący oraz 'jest miłością', zatem po prostu ziścił swój plan, ten z miłości. Tylko dzieciaka żal...
Czytelnik
rok temu
Powinien być kandydatem na ołtarze i piszę to jak najpoważniej i serio.
Joanka
rok temu
Szkoda dziecka. To zawsze wielka tragedia jak umiera tak młody człowiek. Zasili Krąg Radości u Najwyższego.
King
rok temu
Szczepionki do takiego stanu doprowadzają ludzi i cała plandemia.
:((((
rok temu
Najwazniejsze jest wlasne zycie, dzieciak niepotrzebnie ryzykowal :(
Nie rozumie
rok temu
Jeden 14 latek bohater poświęca życie ratując obcych ludzi , drugi 14 latek zabija dziadków i żyje … dlaczego Pan Bóg ma taki plan ? Dobry nie żyje , zły będzie żył …
Zbig
rok temu
To nie była linia wysokiego tylko średniego napięcia, a Yachtem pływają żeglarze, nie marynarze. Trochę szacunku dla pamięci tego chłopaka i jego czynu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić