Polak bohaterem w Chorwacji. Uratował mężczyznę

24

Starszy sierżant Maciej Kąkol przebywał właśnie na urlopie w Chorwacji, gdy niemal doszło do tragedii. Razem z przyjacielem policjant ruszył na pomoc mężczyźnie, który spadł z dużej wysokości. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Polak bohaterem w Chorwacji. Uratował mężczyznę
St. sierżant Maciej Kąkol bohaterem w Chorwacji. Uratował mężczyznę (KPP w Otwocku, Policja, materiały prasowe)

Maciej Kąkol, starszy sierżant policji z Otwocka, uratował mężczyznę przed śmiercią. Policjant przebywa na wakacjach w Vinišće. Zwiedzając okolice miasta przypadkiem stał się świadkiem wypadku. Pracownik, który naprawiał dach domu, nagle stracił równowagę i spadł z rusztowania.

Mężczyzna miał szczęście, że świadkiem wypadku był policjant. Kąkol i jego przyjaciel podbiegli do poszkodowanego, który po upadku przestał oddychać. Starszy sierżant rozpoczął udzielanie mu pierwszej pomocy.

Zobacz także: Kręcił się w kółko. Pomógł przypadkowy spacerowicz

Polak uratował Chorwata. Spędzał wakacje za granicą

Dzięki udzieleniu przez polskiego policjanta pierwszej pomocy pracownik odzyskał funkcje życiowe. Zaczął oddychać. Policjant pozostał przy nim, wspierając go psychicznie aż do momentu przyjazdu służb ratowniczych.

Starszy mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie. Miał połamane żebra i, jak się potem okazało, został porażony prądem. To dlatego stracił równowagę i spadł z rusztowania.

Gdyby nie polski policjant, Chorwat nie przeżyłby wypadku. Koledzy z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku nie kryli podziwu dla policjanta. Polscy internauci natomiast krótko podsumowali zachowanie st. sierżanta słowami: "Po prostu bohater".

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić