Policja pokazała film. Kierowca dostał za to mandat 3 tys. zł

42

Kierowca z Litwy jadąc fordem z przyczepą nie zastosował się do oznakowania i wyprzedzał na łuku drogi. Za swój manewr 56-latek został sowicie ukarany.

Policja pokazała film. Kierowca dostał za to mandat 3 tys. zł
Niebezpieczna jazda Litwina (Policja, Policja)

Od 2022 roku kierowcom w Polsce grożą znacznie wyższe mandaty za łamanie przepisów. Maksymalna grzywna będzie mogła wynieść nawet 30 tysięcy złotych, a kierowca może dostać jednorazowo nawet 15 punktów karnych.

Ogromny mandat zapłacił obywatel Litwy za niebezpieczne wyprzedzanie oraz nadmierną prędkość. Kierowca forda z przyczepą wyprzedzał tira na łuku drogi oraz nie zastosował się do znaku poziomego - linii jednostronnie przekraczalnej (znak P-3).

W trakcie wyprzedzania z przeciwnego kierunku ruchu nadjechał tir. Przytomne zachowanie innego kierowcy nie doprowadziło do czołowego zderzenia. Skutki tego wypadku mogłoby być ogromne.

Duży mandat dla Litwina

Chwilę później ford z przyczepą został zatrzymany do kontroli przez policjantów z drogówki. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Policja przypomina, że w ubiegłym roku na drogach województwa podlaskiego doszło do 25 wypadków drogowych, w których przyczyną było nieprawidłowe wyprzedzanie.

W zdarzeniach tych 2 osoby zginęły, a 38 zostało rannych. Nieprawidłowe wyprzedzanie było też przyczyną 267 kolizji drogowych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić