Jest decyzja sądu. Polska zawodniczka zatrzymana pod klubem

323

W kwietniu podczas kwarantanny doszło do zatrzymania 22-letniej Pauliny z Olsztyna. Kobieta została zatrzymana w drodze na trening on-line. Według kobiety policjant przekroczył swoje uprawnienia. Sprawa miała finał w sądzie.

Jest decyzja sądu. Polska zawodniczka zatrzymana pod klubem
Zdjęcie z nagrania, które zrobiła dziewczyna podczas zatrzymania. (zwnszzp.olsztyn.pl)

Do feralnego zatrzymania doszło 7 kwietnia tego roku. 22-latka z Olsztyna była w drodze na trening on-line. Chwilę przed zajęciami usiadła na murku pod salą ćwiczeń i wtedy zainteresowali się nią funkcjonariusze.

Zarzucili Paulinie "wychodzenie bez celu". 22-letnia zawodniczka Muay Thai powiedziała, że czeka na zajęcia. Mimo to policjanci postanowili wręczyć jej mandat w wysokości 500 zł. Kobieta odmówiła jego przyjęcia.

Paulina postanowiła nagrać sytuację telefonem. Według jej relacji, policjant bez podstaw do przeszukania chwycił za jej plecak z rzeczami do ćwiczeń i go otworzył. Miała wypaść z niego saszetka z marihuaną.

Kobieta utrzymuje, że w jej rzeczach nie mogły znajdować się narkotyki. Została zabrana do aresztu, a policjanci wg. jej relacji mieli powiedzieć jej mamie, że "jest naćpana".

Dziewczyna zgłosiła sprawę jako naruszenie uprawnień policjanta. Zwłaszcza, że jeden z funkcjonariuszy miał przycisnąć ją kolanem do ziemi, choć wyraźnie prosiła o zabranie nogi z pleców, ze względu na uraz, kręgosłupa, jaki miała jakiś czas temu.

Sprawa skończyła się w sądzie i została umorzona. Nie jest to jednak jej definitywny koniec. Toczy się też postępowanie przygotowawcze, gdzie w charakterze pokrzywdzonych występują zarówno interweniujący policjant, jak i rzecznik olsztyńskiej policji, któremu grożono po tym, jak wypowiedział się na temat interwencji.

Zobacz także: Mandat za brak maseczki. "Stosujemy w ostateczności"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić