Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Jest decyzja sądu. Polska zawodniczka zatrzymana pod klubem

198
Podziel się:

W kwietniu podczas kwarantanny doszło do zatrzymania 22-letniej Pauliny z Olsztyna. Kobieta została zatrzymana w drodze na trening on-line. Według kobiety policjant przekroczył swoje uprawnienia. Sprawa miała finał w sądzie.

Jest decyzja sądu. Polska zawodniczka zatrzymana pod klubem
Zdjęcie z nagrania, które zrobiła dziewczyna podczas zatrzymania. (zwnszzp.olsztyn.pl)

Do feralnego zatrzymania doszło 7 kwietnia tego roku. 22-latka z Olsztyna była w drodze na trening on-line. Chwilę przed zajęciami usiadła na murku pod salą ćwiczeń i wtedy zainteresowali się nią funkcjonariusze.

Zarzucili Paulinie "wychodzenie bez celu". 22-letnia zawodniczka Muay Thai powiedziała, że czeka na zajęcia. Mimo to policjanci postanowili wręczyć jej mandat w wysokości 500 zł. Kobieta odmówiła jego przyjęcia.

Paulina postanowiła nagrać sytuację telefonem. Według jej relacji, policjant bez podstaw do przeszukania chwycił za jej plecak z rzeczami do ćwiczeń i go otworzył. Miała wypaść z niego saszetka z marihuaną.

Kobieta utrzymuje, że w jej rzeczach nie mogły znajdować się narkotyki. Została zabrana do aresztu, a policjanci wg. jej relacji mieli powiedzieć jej mamie, że "jest naćpana".

Dziewczyna zgłosiła sprawę jako naruszenie uprawnień policjanta. Zwłaszcza, że jeden z funkcjonariuszy miał przycisnąć ją kolanem do ziemi, choć wyraźnie prosiła o zabranie nogi z pleców, ze względu na uraz, kręgosłupa, jaki miała jakiś czas temu.

Sprawa skończyła się w sądzie i została umorzona. Nie jest to jednak jej definitywny koniec. Toczy się też postępowanie przygotowawcze, gdzie w charakterze pokrzywdzonych występują zarówno interweniujący policjant, jak i rzecznik olsztyńskiej policji, któremu grożono po tym, jak wypowiedział się na temat interwencji.

Zobacz także: Mandat za brak maseczki. "Stosujemy w ostateczności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(198)
???
2 lata temu
jak ona zrobiła to zdjęcie? dronem?
hwdp
2 lata temu
Policja powinna służyć i chronić!!Niestety jest zupełnie inaczej!!Policja jest u nas po to aby gnębić i dopierniczać.Niestety u nas rączka rączkę myje i dlatego Policje można porównać do dwóch największych mafii lekarzy i księży!!!Mało komu udaje się z nimi wygrać,a jeśli się uda to człowiek straci wiele lat i zdrowia.
prokspoł
2 lata temu
bardzo łatwo jest udowodnić, że ktoś używa narkotyków. Wystarczy włos, aby określić czy i mniej więcej kiedy zażywano. Nawet takich dowodów nie mieli- psy powinni odpowiadać za podrzucanie narkotyków i wrabianie obywateli
asss
2 lata temu
ZOMO, niestety polska policja pod rządami pisu wróciłą do poziomu zaufania jakie miało zomo w prl-u. Sad but true...
dziadekzpragi
2 lata temu
czy MILI , czy POLI tak robią jak robili !
Kkk
2 lata temu
A ty zejdź na ziemię nie znasz realiów w Polsce i na świecie to się nie wypowiadaj
Holek
2 lata temu
Nasza Policja ma chyba najmniejsze zaufanie społeczne na świecie. I ciekawe, że jest tak jeszcze od czasów Milicji. I chyba nigdy się nie zmieni bo mają antyobywatelskie nastawienie tworzą sitwę i najczęściej są bezkarni. Mnie też kiedyś jakiś policjant chciał wrobić na szczęście akurat niewiele mógł a do tego najczęściej są wspomagani przez sądy.
Bolek
2 lata temu
I co Wam dadzą te komentarze ... ? 😂 Policja czy rząd będzie lepiej traktował ludzi ... ? 😂
Były pies
2 lata temu
A ja zostałem zwolniony za bycie uczciwym i dobrym policjantem-robilem wszystko aby obywatele byli zadowoleni i obowiązki były wypełnione ale to nie tak ma wyglądać służbą dla przełożonych...zmyślonym artykułem o ważnym interesie dla służby zwolniono mnie w wigilię Bożego Narodzenia! Taka jest dzisiaj policja a z tymi narkotykami to prawda-nieudacznicy aby zrobić wrażenie na przełożonych i zapunktować tak robią niszcząc życie niewinnymi...
Max
2 lata temu
Policjantów należy wyrywkowo zatrzymywać i sprawdzać ile marychy mają przy sobie !! Dopiero mieliby o czym pisać !!
!!!
2 lata temu
odciski palców z ''marihuany'' pobrane ????? nie!!!!
lesiost
2 lata temu
nie ważne czy On ukradł zegarek czy jemu ukradziono zegarek , ważne że był zamieszany w kradzież zegarka...stara metoda oczerniania Ludzi rodem z czasów PRL...
moner
2 lata temu
I znów mylny tytul dla przyciągniecia uwagi 'Jest decyzja sądu.". nic takiego nie ma, w dalszej części artykułu nawet wzmianki o decyzji sądu. Kto to pisze te artykuły? chyba dzieci. Gdzie rzetelnośc dziennikarska? spadacie na psy o2.... po raz kolejny to widać a szkoda..
joda
2 lata temu
To, że "policja" podrzuca "dowody" niewinnym osobom to już nieraz było udowodnione. Reakcji żadnej i proceder ten trwa w najlepsze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić