Policjant przyłapał go na myjni. Czyścił sobie karabin maszynowy

19

Policjant z Kwidzyna zauważył, że w myjni samochodowej mężczyznę, który czyścił tam broń palną. Była to lufa z elementami zamka niemieckiego karabinu maszynowego z czasów II wojny światowej MG 42.

Policjant przyłapał go na myjni. Czyścił sobie karabin maszynowy
Mężczyzna został przyłapany na myjni. (Pixabay)

Policjant z Kwidzyna w czasie wolnym od służby zauważył podejrzane zachowanie jednego z klientów myjni samochodowej. Okazało się, że mężczyzna czyścił sobie nielegalnie wykopaną lufa z elementami zamka karabinu MG42. Przedmiot pochodzi z czasów II wojny światowej.

Czyścił karabin maszynowy z czasów II wojny światowej

43-latek nie posiadał pozwolenia na posiadanie broni palnej. Został przesłuchany w charakterze świadka do prowadzonego postępowania.

Przypominamy, że zgodnie z art. 263 § 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - przekazała oficer prasowa Komendy Powiatowej w Kwidzynie Anna Filar

Posiadanie wykrywacza metali nie wymaga pozwolenia. Jednak jeśli chcemy udać się na poszukiwania zabytkowych przedmiotów musimy mieć otrzymać na to urzędową zgodę.

Mężczyźnie grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli zajdzie podejrzenie niszczenia stanowiska archeologicznego wtedy sprawca musi się liczyć z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Nowe ministerstwo i nowy minister. Biedroń użył mocnych słów
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić