Zasnął za kierownicą. Na miejscu policja odkryła, że miał sporo na sumieniu

11

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Karczowiska w woj. dolnośląskim. Kierowca samochodu marki Skoda zasnął w trakcie jazdy, w rezultacie czego pojazd wylądował w rowie. Po przyjeździe policji okazało się, że był to dopiero początek jego kłopotów.

Zasnął za kierownicą. Na miejscu policja odkryła, że miał sporo na sumieniu
Zasnął za kierownicą. Po przyjeździe policji wyszło na jaw, że to nie była wyłącznie wina zmęczenia (zdjęcie ilustracyjne). (Getty Images, piotr290)

Zdarzenie drogowe miało miejsce około godziny 20. Jak relacjonuje młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, za kierownicą skody siedział 37-letni obywatel Ukrainy.

Zasnął za kierownicą. To nie była wina jedynie zmęczenia

Po przyśnięciu kierowca skody najpierw zjechał na pobocze, a potem dachował i ostatecznie wylądował w rowie. Po przyjeździe funkcjonariuszy policji wyszło na jaw, że obywatel Ukrainy nie stracił czujności wyłącznie ze zmęczenia – znajdował się pod wpływem alkoholu.

Policyjne badanie wykazało, że w organizmie obywatela Ukrainy były ponad 2 promile alkoholu. Kierowca opowiedział funkcjonariuszom, że właśnie jechał do pracy do Krakowa. Potwierdził, że przed podróżą spożywał napoje wysokoprocentowe.

Zobacz także: Zobacz też: Kompletnie pijany rozbił auto o ogrodzenie i próbował uciec. Nagranie z monitoringu w Sopocie

W trakcie legitymowania 37-latka policjanci odkryli, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przewieźli obywatela Ukrainy do policyjnej celi, a kiedy wytrzeźwiał – doprowadzili do sądu.

37-latek został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Musi także wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sąd zdecydował również, że przez okres 3 lat nie będzie mógł także jeździć pojazdami mechanicznymi.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić