aktualizacja 

Półnaga i pijana leżała na chodniku. Zostawiła niemowlę na 12 godzin

36
Podziel się:

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce w Zielonej Górze. Przed jednym z bloków mieszkalnych na chodniku leżała półnaga kobieta. Okazało się, że była kompletnie pijana. Dopiero następnego dnia na izbie wytrzeźwień przypomniała sobie, że w domu zostawiła... maleńkie dziecko. Na pomoc niemowlęciu ruszył dzielnicowy.

Półnaga i pijana leżała na chodniku. Zostawiła niemowlę na 12 godzin
Policjant pomógł samotnemu niemowlęciu. Zdj. ilustracyjne (Policja)

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, 14 lutego 2022 roku. Okoliczni mieszkańcy powiadomili służby, że pod blokiem przy ul. Ptasiej leży półnaga kobieta. Jak się okazało, była pod wyraźnym wpływem alkoholu. - Funkcjonariusze zabrali ją na izbę wytrzeźwień - podaje portal poscigi.pl.

29-latka była tak pijana, że praktycznie nie było z nią kontaktu. Nie zdawała sobie sprawy z tego, co się wokół niej dzieje. Dopiero kolejnego dnia rano, gdy nieco wytrzeźwiała, przypomniała sobie, że w mieszkaniu zostawiła małe dziecko.

Policjant zajął się zaniedbanym niemowlęciem

Siedmiomiesięczny chłopczyk leżał sam w domu przez ponad 12 godzin. Ta wiadomość zmroziła dzielnicowego asp. Przemysława Broka, który postanowił natychmiast interweniować. Mundurowy bezzwłocznie udał się do miejsca zamieszkania kobiety.

Na miejscu funkcjonariusz znalazł zapłakane, wyziębnięte i głodne niemowlę. Dzielnicowy, nie czekając na pomoc, otoczył dziecko godną podziwu opieką. Przewinął chłopca, założył mu czyste ubranie, a nawet podgrzał mleko i nakarmił. Wkrótce do mieszkania przybył zespół ratowników, który zabrał niemowlę do szpitala.

Jak się okazało, matka chłopca miała nałożony zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Na kostce miała obrożę policyjną, gdyż odbywa karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Dziecko trafiło do rodziny zastępczej. Kobieta odpowie za narażenie życia i zdrowia swojego dziecka.

Zobacz także: Xavier Wiśniewski o licznym rodzeństwie: "Ja się sam czasami gubię"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić