o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Położne, ratownicy, lekarze. Popierają Strajk Kobiet

1
Podziel się

30 października w Warszawie będzie miał miejsce największy protest zorganizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Do stolicy zjeżdżają się ludzie z całego kraju, aby wspólnie maszerować. Przyłączają się także pracownicy służby zdrowia.

Położne, ratownicy, lekarze. Popierają Strajk Kobiet
Protesty kobiet popiera wielu pracowników służby zdrowia. (Facebook)
bDndnWeZ

30 października w Warszawie odbędzie się największy Strajk Kobiet, na który zjeżdżają się także mieszkańcy innych miast. Na Facebooku zorganizowano wydarzenie "Na Warszawę", w którym na chwilę obecną zamierza wziąć udział ponad 27 tys. osób.

Poparcie dla strajków wyraża coraz więcej osób. To nie tylko celebryci, politycy Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej, ale także pracownicy służby zdrowia. Pomimo szalejącej pandemii COVID-19 wybierają się na przemarsz. Ci, którzy nie mogą tego zrobić, pokazują swoje poparcie za pomocą znaku czerwonej błyskawicy, który jest symbolem strajków.

bDndnWfb

Ratownicy zabezpieczą marsz

Swój udział zadeklarowali ratownicy, którzy będą nie tylko wspierać maszerujących, ale przede wszystkim ich zabezpieczać. Zadeklarowało się blisko 100 osób, które przez kilka godzin będą pomagać w pełni charytatywnie.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Ataki na kościoły zostały wyciszone? Marcin Duma z IBRiS o reakcji Kaczyńskiego
Jestem jednym z ratowników, który zabezpiecza od zeszłego piątku marsze. Mamy swoją kodową nazwę Stołeczni Samarytanie i potrzebujemy Waszej pomocy. Dzisiejszy dzień zapowiada się ciężko i od 16 do 2 w nocy jesteśmy gotowi pomagać każdemu - prawie 100 ratowników!, każdy charytatywnie - napisał na Facebooku Michał Chełstowski. Wypowiedział się w imieniu ratowników.
bDndnWfh

Pomoc w czasie strajków może okazać się potrzebna. Oprócz osób popierających protesty mają się także pojawić grupy narodowców. Ci deklarują, że będą bronić kościołów i pomników, a także walczyć z tłumem strajkujących.

bDndnWfi
bDndnWfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
ekk
4 tyg. temu
Mam nadzieję, że nie rzucali w nich kamieniami jak to robili pod domem Kaczora, gdzie przy okazji uszkodzili karetki
Najnowsze komentarze (1)
ekk
4 tyg. temu
Mam nadzieję, że nie rzucali w nich kamieniami jak to robili pod domem Kaczora, gdzie przy okazji uszkodzili karetki
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić