o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Słowik rozwinął interes za kratami. Szczegóły wielkiej afery w Służbie Więziennictwa

61
Podziel się

Według ustaleń prokuratury adwokaci, a także blisko dwudziestu funkcjonariuszy Służby Więziennej pomagało Andrzejowi Z. "Słowikowi" w nielegalnych interesach. Dzięki temu gangster i jego partnerzy mogli handlować w warszawskim areszcie, czym tylko chcieli.

Słowik rozwinął interes za kratami. Szczegóły wielkiej afery w Służbie Więziennictwa
Wśród zatrzymanych jest Andrzej Z. ps. Słowik (PAP)
bDmWuVFh

Według ustaleń prokuratury w Areszcie Śledczym Warszawa - Białołęka doszło do serii przestępstw. Okazało się, że oddziałowi, funkcjonariusze nadzorujący widzenia czy doprowadzający aresztowanych są skorumpowani. Co miesiąc otrzymywali od przestępców 1000 złotych, a w zamian za to w areszcie kwitł regularny handel narkotykami, marihuaną i mefedronem.

Słowik i największa od lat afera w Służbie Więziennej

Osadzeni przestępcy otrzymywali także telefony komórkowe, sterydy, strzykawki i igły do iniekcji sterydów, karty mikro SD, perfumy i alkohol. Zorganizowaną grupą przestępczą w areszcie kierowali m.in. Andrzej Z., ps. Słowik, nieżyjący już Zbigniew C., ps. Daks czy mokotowscy gangsterzy: Sebastian L., ps. Lepa i Artur N., ps. Artur.

bDmWuVFj

Część osób działała na wolności. Kupowali dla osadzonych narkotyki i inne towary. Kluczową rolę odgrywały trzy adwokatki: Olga J., Monika Ch. i Anna C. Miały działać jako kurierki i korumpować strażników. Wnosiły na teren aresztu towary i odbierały pieniądze.

Zobacz także: Koniec Zjednoczonej Prawicy? Polityk Solidarnej Polski mówi o powrocie Donalda Tuska i "walcu ideologii LGBT"

Proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku. Gangsterzy płacili gotówką na widzeniach adwokackich lub rodzinnych. Rodziny osadzonych wpłacały pieniądze także na rachunki bankowe prowadzone przez jedną z adwokatek. Na terenie aresztu pracowało dla nich blisko 20 funkcjonariuszy Służby Więziennej.

bDmWuVFp

Sprawa wyszła na jaw dzięki zeznaniom jednego z gangsterów. W zamian obiecano mu złagodzenie kary. Opisał całą strukturę grupy przestępczej. Jego zeznania potwierdzono zeznaniami innych osadzonych oraz historią rachunków bankowych.

Zatrzymane adwokatki i funkcjonariusze trafili na trzy miesiące do aresztu. O zatrzymaniach strażników więziennych i prawniczek jako pierwszy poinformował TVN24. Prokuratura odmawia komentarza.

bDmWuVFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
Antoni
2 miesiące temu
Te obecne kadry SW to jedna wielka porażka.Kogo oni do tej służby przyjmują.!!
Erwin
2 miesiące temu
No jeśli organizuje się tak wypasione warunki odsiadki bandytom ,to po co i na co im stamtąd uciekać?
Capone
2 miesiące temu
Można się bawić?;)) Można
bDmWuVFL
pani autorko
2 miesiące temu
Legendarny? Raczej osławiony (owiany zła sławą).
STEF
2 miesiące temu
No to teraz brakuje kadr w słynnym wiezieniu
Najnowsze komentarze (61)
kizior
miesiąc temu
Proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku.Znowu ten Tusk.
azukarr
2 miesiące temu
Po co się uczyć tyle lat na adwokata jak teraz to już mają pozamiatane zero adwokatury a z klawiszami więźniowie powinni zrobić porządek na celi
Han
2 miesiące temu
Ktore to juz samobójstwo cela z monitoringiem powieszenie sie na pentli z przescieradla jednym slowem reka reke myje sprawiedliwosc musi byc 🤣
SWOJAK
2 miesiące temu
Nabór do służby nie istnieje tylko plecy znajomości i układy na górze Panowie dyrektorzy coś do powiedzenia .....
henryk
2 miesiące temu
Dziwne, że do tej pory po kolejnej już aferze w więzieniu w białołęce nie zwolniono całej dyrekcji, która nie ma żadnego nadzoru nad tym co się w areszcie dzieje...?
ip123
2 miesiące temu
Czyli v-ce minister ds. Więziennictwa Doktór i Minister powinni podać się do dymisji (wzorem przypadku Ministra Ćwiąkalskiego)? Chyba nie.
sswe
2 miesiące temu
za 1000 ?? chyba 10000
jan
2 miesiące temu
po co im perfumy w wiezieniu. Do picia?
bDmWuVFD
Farida2020
2 miesiące temu
No proszę sprytne Panie ale nie przewidziały ,ze zostaną złapane . Na co liczyły? I to z zawodu adwokatki . Ot jaka chciwość i zachłanność .
awea
2 miesiące temu
A później spowiedź Słowika że on zwykły rolnik i żaden przestępca, że się do niego przyczepili i nie wie o co im chodzi.
Buba
2 miesiące temu
Bo cały ten kapitalizm to też utopia. Wolność i sprawiedliwość są jeszcze bardziej umowne niż w PRL-u. Każdy na każdym kroku robi nas w konia. A my się cieszymy z "wolności" jak dzieci. Chleb z piekarni? Kiedyś był z mąki, teraz z gotowej mieszanki w proszku, w której mąki jest około 15%. Wędliny w mięsnym? Bez kartek? Kiedyś z 1,5 kg mięsa otrzymywano 60-70 dag gotowego wyrobu. Dziś z 50 dag mięsa (i to w większości MOM) wytwarzają 1,6-1,7 kg gotowego wyrobu. Itp, itd. Kapitalizm wymaga finansowych i gospodarczych kryzysów "wydarzających się" co kilka, góra co kilkanaście lat. Inaczej nie byłby w stanie istnieć. Kiedyś kryzysy wywoływano poprzez tradycyjne, konwencjonalne wojny lub manipulacje na rynkach finansowych. Ale na s z c z ę ś c i e mamy postęp w tym względzie. Dziś mamy kryzys wywołany przez pandemię COVID-19! :-D
Quba
2 miesiące temu
Normalna sprawa ,niema sprawiedliwości gdy ktoś ma jaja ,kasę i teczki ....
keramek2006
2 miesiące temu
mniej płacicie strażnikom a proceder będzie w każdym więzieniu
Angelika
2 miesiące temu
Jak sie chce to można i balowac tam a znudow myśli sie co robić i jak zająć czas każdy ułożył swoj harmonogram
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić