o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Polska zorganizuje igrzyska olimpijskie? Nietypowy pomysł Niemiec

7
Podziel się

Skrajnie prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zaproponowała, by w 2036 roku Berlin zorganizował olimpiadę razem z Warszawą. Wszystko to z okazji mało pochlebnej rocznicy.

Polska zorganizuje igrzyska olimpijskie? Nietypowy pomysł Niemiec
Niemiecka skrajnie prawicowa partia proponuje, by Berlin zorganizował olimpiadę rzem z Warszawą. (Pixabay)
bECzhJPF

Berliński oddział partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) wyszedł z nietypową propozycją na współpracę Berlina z Warszawą. Zgodnie z nią, w 2036 roku oba miasta miałyby wspólnie zorganizować olimpiadę. Wszystko to z okazji 100. rocznicy zorganizowania igrzysk w Berlinie, których inicjatorem był Adolf Hitler.

Partia przedstawiła właśnie swój plan do 2050 roku. Pomysłu broni szef klubu Georg Pazderski. Wspomina, że choć urodził się w Niemczech, jego ojciec był Polakiem.

bECzhJPH
To byłaby wielka koncepcja pokojowa. Mogłoby to zlikwidować wiele resentymentów, które wciąż istnieją w obu krajach - powiedział cytowany przez "Berliner Zeitung" Georg Pazderski.

AfD chce zmienić wizerunek Berlina. Zdaniem partii miasto postrzegane jest jako centrum imprez, narkotyków, chaosu, przestępców i niekontrolowanej imigracji. Przygotowano więc ponad 100-stronnicowy dokument z planami, jak zmienić taką postać rzeczy.

bECzhJPN
Zobacz także: Wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy. "Jest kibicem polskich reprezentantów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzhJQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Jedrula
3 dni temu
Jak mi na ręku wyrośnie pałac saski
Ewelina
3 dni temu
Niemcy niech ustawiają meble w swoim kraju,chcą olimpiadę ich problem,jak Polska będzie chciała to zrobi cała olimpiadę w Polsce.tyle. w temacie.
SYA
3 dni temu
Nie chcę narzekać, że Niemcy nie będą klękać przed nami, jednak mam obawy czy olimpiada wyszłaby Polsce finansowo na zdrowie Mamy już Stadion Narodowy bez stałej trawy Każda budowa drogi wygląda jak machlojka a co by się działo przy budowie nowych obiektów sportowych, budżet by pękł i kraj mógłby zbankrutować Jednak ciekawie by wyszły np. rejsy żeglarskie z Niemiec do Polski czy maratony z Polski do Niemiec, trasy kolarskie między naszymi a ich górami Jako Polacy moglibyśmy też wprowadzić na olimpiadę nową dyscyplinę - wyścigi samochodowe autami osobowymi po mieście - Niemcy by dostarczyli samochody a my wytyczyli popularne trasy po polskich miastach
bECzhJQj
Niech spadają...
3 dni temu
Po co nam kosztowna Olimpiada. Niemcy niech się wypchają ze swoimi pomysłami. Jak nie wymyślą wojen - to kryzys emigracyjny. Wychodzimy z nimi jak Zabłocki na mydle
Takzetego
3 dni temu
Może przeniesmy je na 2039 też mają rocznicę do świętowania,poza tym żadne państwo nie wychodzi dobrze finansowo na organizacji igrzysk,,,
Kolo
3 dni temu
A co to, Moskwa nie chce z Berlinem? Przyjdzie czas to Warszawa sama zorganizuje, nie potrzebujemy łachy.
Miszczu
3 dni temu
Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić