o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Polski "pielęgniarz" mordował i okradał swoich podopiecznych. Policja poszukuje osób, którymi się zajmował

9
Podziel się

36-letni Grzegorz Stanisław Wolsztajn jest podejrzany o zabicie swojego podopiecznego i usiłowanie zabójstwa co najmniej czterech innych osób. Niemieccy śledczy opublikowali wizerunek Polaka i apelują o zgłaszanie się osób, które mężczyznę zatrudniały.

Grzegorz Wolsztajn jest podejrzewany o śmierć 87-latka i usiłowanie zabójstwa 4 innych podopiecznych
Grzegorz Wolsztajn jest podejrzewany o śmierć 87-latka i usiłowanie zabójstwa 4 innych podopiecznych (polizei.bayern.de)
bDHRtPmJ

Według policji i prokuratury 36-letni opiekun miał zamordować 87-letniego pacjenta, podając mu insulinę. Potem okradł swojego podopiecznego. Zabrał mu dwie karty debetowe, kartki z kodami PIN i ponad tysiąc euro w gotówce.

Podczas przesłuchania Wolsztajn przyznał się do kradzieży i podawania insuliny swojemu podopiecznemu. Odmówił jednak szczegółowych zeznań.

Na razie śledczy dotarli do 20 pacjentów, którymi zajmował się w Niemczech Wolsztajn. Okazało się, że 87-latek mógł nie być jedyną ofiarą Polaka. Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa czterech innych podopiecznych. Wszyscy trafili do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Stwierdzono u nich hipoglikemię, czyli niedocukrzenie. Mogła ona zostać spowodowana podaniem insuliny.

bDHRtPmL

Jeden z pacjentów polskiego "pielęgniarza" zmarł kilka dni po tym, jak zajął się nim 36-latek. Dokładne okoliczności śmierci nie są znane. Śledczy chcą jednak przeprowadzić szczegółowe badania, by je poznać. Trzy inne osoby, które były pod opieką Polaka, podejrzewają, że zostały przez niego okradzione.

Pozostali podopieczni 36-latka wyszli z kontaktu z nim bez szwanku. Być może dlatego, że Wolsztajn nie opiekował się nimi zbyt długo. Umowy z nim były rozwiązywane z powodu niewywiązywania się przez niego z obowiązków lub agresywnego zachowania wobec podopiecznych.

Śledczy ustalili, że Polak od 2008 roku pracował za granicą jako niewykwalifikowany opiekun. Nie wiadomo na jakiej podstawie był zatrudniany - Wolsztajn nie był i nie jest bowiem zarejestrowany w Centralnym Rejestrze Pielęgniarek i Położnych w Polsce. Mimo to przez jakiś czas opiekował się chorymi m.in. w Wielkiej Brytanii.

bDHRtPmR

Od 2012 roku mężczyzna pracował w Niemczech. Odmówił jednak podania nazwisk osób, którymi się zajmował. To dlatego bawarska policja opublikowała jego dane personalne i zdjęcie. Zaapelowała też do wszystkich osób, których bliscy mieli z nim kontakt, o zgłaszanie się na policję.

Śledztwo, które prowadzi bawarska policja zostało rozszerzone na cały kraj. Istnieje obawa, że ofiar "pielęgniarza" z Polski mogło być więcej.

bDHRtPnm
KOMENTARZE
(9)
baża
3 lata temu
No z twarzy zdecydowanie budzi zaufanie.
Wwwwww
3 lata temu
Wolsztain to,żyd
lkonetkolnina...
3 lata temu
sam odebrał reparacje wojenne.
bDHRtPnn
mów teraz!
3 lata temu
PRZEPRASZAM ! A od kiedy jakiś polak ma nazwisko kończące się na...sztajn?
alekss
3 lata temu
sylwetka wypracowana
Najnowsze komentarze (9)
stopa
3 lata temu
twarz mowi wszystko,dziwne nazwisko Wolschtein,hmmm,wspolczuje rodzinom
mów teraz!
3 lata temu
PRZEPRASZAM ! A od kiedy jakiś polak ma nazwisko kończące się na...sztajn?
hmm won
3 lata temu
przyznał sie do podawania insuliny...bo..podopieczny miał cukrzycę! EUREKA !YEEEAAA!
tylko PIN eve...
3 lata temu
Ja jak wysyłam "kartki" na święta,to one też mają PIN.
nikc
3 lata temu
zła oddolna propaganda Polaków
alekss
3 lata temu
sylwetka wypracowana
lkonetkolnina...
3 lata temu
sam odebrał reparacje wojenne.
baża
3 lata temu
No z twarzy zdecydowanie budzi zaufanie.
bDHRtPnf
Wwwwww
3 lata temu
Wolsztain to,żyd
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić