Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Polskie restauracje wspierają Ukrainę. Dochód wesprze potrzebujących

8

W czwartek doszło do brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę. Co za tym idzie, wiele ukraińskich rodzin jest teraz w potrzebie. Okazuje się, że nie tylko nasz rząd zdecydował się pomóc i niemal od razu wpuścić uchodźców ze wschodu do Polski, ale solidaryzuje się z nimi również polska gastronomia.

Polskie restauracje wspierają Ukrainę. Dochód wesprze potrzebujących
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Dziś miał być słodki tłusty czwartek... Skończyło się jednak na gorzkich doniesieniach o wojnie u naszych wschodnich sąsiadów.

Mimo to na ulicy można było spotkać Polaków, którzy chcieli, chociaż symbolicznie, uczcić ten dzień. Pączkarnie i curkiernie postanowiły wykorzystać ten dzień, by pomóc Ukraińcom w tym trudnym dla nich czasie.

Pomóc Ukrainie

Jedną z nich jest warszawska kawiarnia "STOR". Cały dochód ze sprzedaży pączków tego dnia przeznaczy na fundusz stypendialny dla studentek i studentów z Ukrainy.

Za przykładem miejsc ze słodkościami poszły też restauracje. Podobną decyzję podjął lokal "Yatta Ramen".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Miał być śmieszny tłusty czwartek, ale nie jest. Cały zysk ze sprzedaży dzisiejszego specjalnego ramenu idzie na wsparcie dla Ukrainy. Zasugerujcie w komentarzach, gdzie to można wpłacić, bo to spontaniczny pomysł i jeszcze nic nie wymyśliliśmy. Edit: do akcji dołącza nasze dziecko Yatta Ramen - Postępu. Mają dziś super specjalny ramen tonkotsu. Zysk też na Ukrainę - przekazali za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

W stolicy miejsc po kolei włączających się w akcję nie brakowało. Były to m.in. "Na Lato", "Wschód Bar", a nawet "Moya Matcha".

Ale akcja rozbrzmiała szerokim echem w całej Polsce. Wsparcie zaoferował również trójmiejski "Klub Ziemia":

Sytuacja, jaka jest, każdy widzi. Nie chcemy zagłębiać się w sendo sprawy i rozpisywać się o haniebnym ataku Rosji na Ukrainę, ale... chcemy pomóc. Od teraz liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie. Pragnąc wesprzeć naszych ukraińskich przyjaciół postanowiliśmy, że wszystkie pieniądze zebrane z "bramki" w trakcie dzisiejszego eventu Ziemia pres. Balans: Alla, Fresh, Johaan Berg, restless, przeznaczymy na zbiórkę "Solidarni z Ukrainą" zorganizowaną przez Pomagam.pl. Pokażmy wsparcie naszym wschodnim sąsiadom w tych trudnych dla nich chwilach - napisali w mediach społecznościowych.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić