Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Pomnik Kaczyńskiego zdewastowany. To nie pierwszy raz

1084
Podziel się:

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zdewastowany. Prezydent, który zginął na pokładzie samolotu TU-154 lecącego do Smoleńska doczekał się pomnika w mazowieckim mieście. To kolejny raz, kiedy figura zostaje oblana farbą.

Pomnik Kaczyńskiego zdewastowany. To nie pierwszy raz
Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zdewastowany (Facebook, TV Wschód)

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zniszczony. Został pomazany srebrną farbą. Sylwetka zmarłego Prezydenta RP pokryta jest jasną emulsją od głowy do stóp. Monument znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Wojskowej i Cmentarnej. Policja przegląda okoliczny monitoring.

Policja szuka sprawcy zniszczenia pomnika Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. Jak podaje nadkomisarz Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, zgłoszenie wpłynęło od jednego z mieszkańców. Poinformował on "o tym, że pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego został pomalowany, natychmiast podjęte zostały stosowne czynności" - cytuje funkcjonariuszkę Eska.

Wykonano przede wszystkim oględziny miejsca zdarzenia, sporządzono dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczono monitoring z okolicznych domów, ulic, firm.

Zanim zostanie wszczęte postępowanie w sprawie znieważenia pomnika, policja musi namierzyć sprawców zniszczenia. Jak mówi art. 261 Kodeksu karnego: "Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności".

Funkcjonariuszy czeka przejrzenie kilku, a być może nawet kilkunastu godzin monitoringu, jest to bardzo żmudna praca, ale być może pozwoli na ustalenie wizerunku sprawcy lub sprawców tego czynu - mówi rzeczniczka policji.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanął w Siedlcach 28 września 2014 roku. Starania o upamiętnienie polityka rozpoczęły się w 2012 r. Monument sfinansowały osoby prywatne. Autorem rzeźby jest Jerzy Nowicki. Posąg ustawiono na liczącym 3,5 m postumencie, ma 2,5 m. Pierwszy raz został zniszczony w maju ub. r. Oblano go białą farbą.

Zobacz także: 11. rocznica katastrofy w Smoleńsku. Polityk PiS zmienił zdanie na temat tragedii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1084)
Marko37
miesiąc temu
Banda
Piotr
miesiąc temu
A poco tam stal
vvVvv
miesiąc temu
He he
A to są fakty
miesiąc temu
Przecież jedynym jego dokonaniem, wcale nie chwalebnym, po którym zapamięta go historia jest własna samobójcza śmierć i współodpowiedzialność wraz z bratem bliźniakiem za tragiczną śmierć 95 innych osób, współtowarzyszy lotu samolotem który uległ katastrofie mn po karygodnych decyzjach (a właściwie braku podjęcia decyzji, które mogły zapobiec tragedii) wynikających wyłącznie z jego i PiS szaleńczego pędu do władzy i chęci wygrania za wszelką cenę nadchodzących wyborów. Skończyło się to niewyobrażalną tragedią i śmiercią 96 osób. Czy to jest powód do stawiania pomników upamiętniających ludzką zawiść i żądzę władzy za wszelką cenę?
Weteran
miesiąc temu
Jaki zasłużony, takie pomnika traktowanie.
DrAco
miesiąc temu
"To nie pierwszy raz"...i zapewne nie ostatni. Macie to na własne życzenie. Powiem więcej - to wyłącznie wy jesteście ojcami takich reakcji. Wy - wszyscy apologeci "państwa kaczyńskiego", którzy ze śp. brata (może nawet zacnego człowieka, ale prezydenta miernego) - wbrew faktom - uczyniliście malowanego "bohatera narodowego". To owoce waszych intryg, waszej arogancji i polityki społecznej, której główne elementy to podziały, jątrzenie i skłócanie wszystkich ze wszystkimi. To wyłącznie wasza zasługa, że dzisiaj, tak naprawdę, Polski są dwie...Kto sieje wiatr, ten zbiera burze.
koles
miesiąc temu
Niech nie stawiają tego szkaradztwa! Artyzm na miarę disco polo! Nie sobie poustawiają na własnych posesjach obok prezydenckich oczek wodnych!
AAAAAAAARRRRR...
miesiąc temu
HEJ WY, KACZYŃSCY, MY POLACY Dziękujemy wam za zrujnowane sojusze z sąsiadami, wtrącanie się w wojny domowe co w efekcie embarga na jabłka, mięso ... zakończyło się realnym atakiem na Warszawę i Suwałki , paliwo jest tanie, więc możemy tanio latać wkrótce z waszego Portu CPK, hłe hłe . Kiedykolwiek w przyszłości będziemy suwerenem bez własnego atomu ?
KOKO1
miesiąc temu
PRZECIEŻ MOŻNA ZATRUDNIĆ KILKU OCHRONIARZY 24H NA NASZ KOSZT.
suweren
miesiąc temu
Pomniki, place i ulice to stanowczo za mało. Każdy dorosły obywatel powinien mieć zdjęcie Kaczora na dowodzie osobistym z tym durnym napisem: "Warto być Polakiem".
Nic dodać...
miesiąc temu
...No i "gitara".... jak mówił Ferdynand Kiepski. "Kto sieje wiatr tan zbiera burze"....
Janusz
miesiąc temu
Ten z pomnika bardzo podobny do Dudusia.
To przecież j...
miesiąc temu
Pomnik zagłady państwa Polskiego.
Wandale
miesiąc temu
Po co niszczą niech stoi co im przeszkadza.Nie ładnie wandale robią
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić