Ponad 314 tys. zachorowań na COVID-19 w ciągu doby. W jednym kraju

20

W ciągu ostatniej doby w Indiach padł światowy rekord zakażeń koronawirusem odnotowanych w jednym kraju na przestrzeni jednej doby.

Ponad 314 tys. zachorowań na COVID-19 w ciągu doby. W jednym kraju
Pracownicy cmentarza w Indiach pomagający przy kremacji zwłok. Indie są drugim najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem na świecie. (Getty Images)

W Indiach koronawirusem zakaziło się do tej pory blisko 16 milionów osób. Są to jedynie przypadki potwierdzone przez wykonanie specjalistycznego testu.

Więcej zachorowań na COVID-19 miało miejsce jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z ostatnimi badaniami łącznie zachorowały tam ponad 32 miliony 600 tys. mieszkańców.

Koronawirus – Indie. Padł dobowy rekord zgonów z powodu COVID-19

Jak podaje agencja Reutera, w ciągu ostatniej doby w Indiach na COVID-19 zachorowało 314,835 osób, a 2,104 – zmarło. To światowy rekord.

Zobacz także: Zobacz też: Nowa mutacja koronawirusa w Indiach. Niepokojący wzrost zachorowań i zgonów

Mieszkańcy Indii borykają się z drugą falą pandemii koronawirusa, co nadwerężyło wydolność państwowego systemu opieki zdrowotnej. Brakuje również tlenu dla chorych na COVID-19, którzy mają problemy z oddychaniem. Według BBC właśnie to mogło się przyczynić do szokujących statystyk za ostatnią dobę.

Na temat niedoborów tlenu w szpitalach zabrał głos m.in. Manish Sisodia. Wiceminister rządu Delhi potwierdził, że większość placówek na terenie miasta zgłosiła, że ich zapasy są na wyczerpaniu.

Na sytuację w Indiach reagują także rządy innych państw. Scott Morrison, premier Australii, zapowiedział, że liczba lotów między krajami zostanie zmniejszona. Z kolei władze Wielkiej Brytania wciągnęły Indie na tzw. czerwoną listę, w konsekwencji czego wszyscy przyjezdni będą zobowiązani do przebycia kwarantanny w hotelu.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić