o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Poprosił tylko o bułkę, a dostał mieszkanie. Niezwykła historia z Rzeszowa

71
Podziel się

Pan Adam z Rzeszowa stracił dom i musiał zamieszkać na ulicy. Wszystko dlatego, że syn sprzedał jego mieszkanie. Na szczęście starszemu mężczyźnie pomógł pan Tomasz, który znalazł dla niego nowy kąt. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Poprosił tylko o bułkę, a dostał mieszkanie. Niezwykła historia z Rzeszowa
Pan Tomasz pomógł starszemu mężczyźnie bez dachu nad głową. (Facebook, Tomasz Friedlander)
bDUneAER

Pan Tomasz spotkał pana Adama przed drzwiami Galerii Grafica w Rzeszowie. Pewnego dnia postanowił mu pomóc. Chociaż bezdomny poprosił tylko o bułkę, to dostał znacznie więcej. Historię niezwykłej pomocy opisał portal Nowiny24.pl

"Poprosił tylko o bułkę"

Napisałem, że w Rzeszowie jest taki pan Adam, który potrzebuje wsparcia. I posypała się lawina chętnych do wsparcia - mówi mężczyzna
bDUneAET

Pan Tomek założył internetową zbiórkę dla bezdomnego. Chociaż celem było zaledwie 500 zł, udało się pozyskać aż 5 tys. złotych. Wpisy na temat pana Adma tak poruszyły lokalną społecznością, że każdy pomagał jak mógł, chociażby małymi zakupami.

Dzięki pomocy pana Tomasza udało się znaleźć pokój dla bezdomnego w domu jednorodzinnym. Oprócz tego załatwiono mu darmową opiekę dentystyczną, konsultacje z ortopedą oraz obiady na najbliższe trzy miesiące.

Ogłosiłem w Internecie, że poszukuję mieszkania. Nie ukrywam, ciężko było znaleźć pokój dla pana Adama. Właściciele niechętnie chcą przyjąć osobę z ulicy. Zgłosiła się pani Barbara, która zaoferowała pokój. Dzięki ludziom dobrej woli możemy go opłacić - mówi dla Nowiny24.pl pan Tomasz.
bDUneAEZ

Tragiczna historia bezdomnego

Pan Adam z zawodu jest stolarzem. Ma córkę i syna i to właśnie jego syn trzy lata temu sprzedał mieszkanie, które ojciec na niego przepisał. Pan Adam nagle został bez dachu nad głową, ponieważ w nowym mieszkaniu nie było dla niego miejsca.

Pan Adma nigdy nie pił i nie żebrał. Ludzie zawsze sami mu pomagali. Niestety nie był w stanie sobie poradzić - jego emerytura wynosi zaledwie 300 złotych. Syn pana Adama zupełnie się nim nie interesuje i nie zareagował nawet kiedy tak wiele osób z Rzeszowa ruszyło z pomocą

bDUneAFa


Zadzwoniłem do syna i jak mu powiedziałem, że mi ludzie pomagają, to on mnie ostrzegał, żebym się nie dał nabrać. A ja mu na to, że jak nie uwierzę w ludzi, to nigdy nie znajdę mieszkania. Jego o to długo prosiłem. Przecież ma Internet. On na to, że to nie ma sensu, nikt mi nie wynajmie. Z własną rodziną się najlepiej wychodzi na zdjęciu - kwituje pan Tomasz.
Zobacz także: Pieniądze zgromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych będą prywatną własnością. Z Jednym wyjątkiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUneAFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
Jfudud
2 tyg. temu
Dobra rada dla innych, jak masz mieszkanie, nie przepisuj go na dzieci za swojego życia, jeśli chcesz mieć dach nad głową. Można spisać testament i uczynić ich spadkobiercami, jeśli na to zasłużą...
To jest fakt
2 tyg. temu
Brawo Panie Tomaszu. Wielki szacunek dla Pana, że się Panu chciało pochylić nad niedolą bliźniego. Tak wielu by to przerosło.
alan
2 tyg. temu
tak w zyciu bywa tym co najwiecej pomagasz dostajesz noz w serce a ttym co nic dostajesz serce samo zycie niestety tylko karma zawsze wraca
bDUneAFv
Asesor
2 tyg. temu
Synalek jeszcze zapłacze jak dostanie alimenty na ojca do zapłaty
obdarowana
2 tyg. temu
zawsze można przepisać mieszkanie z prawem dożywotniego mieszkania, wtedy nawet sprzedaż mieszkania nic nie pomoże bo zapis notarialny jest "święty".
Najnowsze komentarze (71)
BaKa
wczoraj
Ludzie czasem bywają naiwni i wierzą w dobre intencje swoich dzieci.Ale naprawdę czy prawo nie chroni takich ludzi? Czy można sprzedać mieszkanie w którym mieszka ojciec. Słyszałam o odwrotnych sytuacjach, gdy dziecko było zobowiązane do alimentacji rodzica, któremu nic nie zawdzięcza, wręcz przeciwnie zostało przez niego skrzywdzone i zaniedbywane. Dlatego mam nadzieję, że sąd weźmie się za tego synalka.
hilary
2 tyg. temu
Jakiś prawnik powinien mu napisać pismo do sądu podające syna o alimenty. Emerytura 300 zł? Jak żyć za 300 zł miesięcznie? A nie ma jakiejś minimalnej emerytury???
Marek
2 tyg. temu
Syn nie miał wyjścia. Musiał sprzedać mieszkanie, bo Ojcec pijak je dewastował - to mieszkanie było miejscem schadzek typów spod ciemnej gwiazdy użadzających tam swoje libacje alkoholowe. Sąsiedzi się skarżyli. Mieszkanie było na syna - więc je sprzedał. Ojciec mógł iść do noclegowni ale nie chciał bo warunek był taki że nie może tam pić - a on bez picia nie jest w stanie żyć. Zanim zaczniecie potępiać syna zastanówcie się co wy byście zrobili na jego miejscu? Co zrobić z ojcem pijakiem, który z domu wszystko Ci wyniesie by mieć na wódkę?
Jolka
2 tyg. temu
gdyby nie hlał syn wziłąłby go do siebie. Ale kto dziś chce mieć w swym domu pijaka, który ci wszystko z domu wyniesie by sprzedać i mieć na picie?
Jolka
2 tyg. temu
nie ma takich emerytur 300 zł !!! to jakieś kłamstwa!
fds
2 tyg. temu
słaby bezdomny, rydzyk spotyka na swojej drodze dużo bogatszych
Iga
2 tyg. temu
Karma wróci do synulka , na pewno i ja mu tego życzę
ComeOnH8Me
2 tyg. temu
brawo p.Tomku!
bDUneAFn
Twój nick
2 tyg. temu
w Toruniu to bezdomni rozdają dobre auta, tak mają tam dobrze
BABUNIA
2 tyg. temu
kochany podłość najbliższej rodziny jest ogromna. mój brat na łożu śmierci obiecał mamie że spłaci siostry z mieszkania które mama mu zapisała żeby byłó łatwiej i pod warunkiem że spłaci siostry . a tera jak sprzedał mieszkanie to udaje że nie ma sióstr. zerwał wszelkie kontakty . a najśmieszniejsze jest to że on wykształcony a żona pedagog. ludzie honoru.
nasciane.net
2 tyg. temu
Super naklejki na ścine, zegary, lampki, wieszaki i inne
ehh..
2 tyg. temu
W takim razie ja proszę o 2 bochenki chleba , poproszę 2 domy , mogą być takie tańsze po milion zł każdy
Mariusz.
2 tyg. temu
Panie Tomaszu nie Panu los dobrem i szczęściem odpłaci. A Bóg niech Panu da swe Błogosławieństwo.
stanowisko
2 tyg. temu
300 złotych za to Balcerek powinien wisieć razem z Sorosem tak dla przestrogi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić