aktualizacja 

Porażka kandydata PiS do PE? Poszło o znajomość angielskiego

314

Dziennikarz "Super Expressu" zadał pytanie po angielsku politykowi i poprosił o odpowiedź w tym samym języku. Startujący do europarlamentu kandydat PiS Waldemar Buda szybko się poddał i przeszedł na język ojczysty.

Porażka kandydata PiS do PE? Poszło o znajomość angielskiego
Wpadka kandydata do parlamentu europejskiego. Poszło o angielski (PAP, wikimedia commons)

Znajomość języków obcych wśród polskich polityków, to wciąż wdzięczny medialnie temat.

Publiczny sprawdzian z angielskiego przeszedł Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski czy prezydent Andrzej Duda. Do grona tych nazwisk dołączył właśnie Waldemar Buda, oficjalnie kandydujący do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

To, jak polityk radzi sobie z angielskim i czy potrafi płynnie wypowiadać się na tematy polityczne w tym języku, postanowił sprawdzić w wywiadzie Łukasz Warzecha z "Super Expressu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

Dziennikarz z zaskoczenia przeszedł na język angielski w rozmowie z kandydatem PiS i poprosił, by ten wyjaśnił w obcym języku czym różni się Rada Europejska od Rady Unii Europejskiej.

Waldemar Buda starał się wybrnąć z sytuacji tłumacząc po angielsku, że jego znajomość języka nie jest najważniejszą kwestią i szybko przeszedł na polski. Dziennikarz nie odpuścił jednak tak łatwo i wprost zapytał czy polityk jest w stanie płynnie porozumiewać się w kuluarach PE tak, by dbać o polski interes.

Podstawiony pod ścianą kandydat PiS przekonywał, że nie ma problemu w swobodnym posługiwaniu się językiem angielskim, a zadane przez dziennikarza pytanie byłoby trudne do wyjaśnienia także w rodzimym języku.

Nawet gdyby to po polsku tłumaczyć, pytać kandydatów, żeby zrozumieli procedurę uchwałodawczą w Parlamencie Europejskim, to nie każdy potrafiłby to opowiedzieć - przekonywał polityk.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić