Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Aborcja w Polsce. Gwiazdy wspierają Strajk Kobiet

13
Podziel się:

Nie tylko aktywistki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet otwarcie krytykują decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Swojego gniewu nie kryją także pozostałe mieszkanki Polski, w tym – osoby publiczne. Wśród oburzonych publikacją orzeczenia są m.in. Monika Miller, Sylwia Lipka czy Anja Rubik.

Aborcja w Polsce. Gwiazdy wspierają Strajk Kobiet
Wiele polskich gwiazd czynnie angażuje się w protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (AKPA, Instagram)

W środę 27 stycznia miała miejsce publikacja pisemnego uzasadnienia orzeczenia Trybunału Konsultacyjnego w sprawie aborcji. Wejdzie on w życie, gdy tylko pojawi się w Dzienniku Ustaw – według rzecznika rządu Piotra Müllera nastąpi to jeszcze tego samego dnia. W konsekwencji przerwanie ciąży w sytuacji, gdy istnieją poważne przesłanki o trwałym i nieodwracalnym uszkodzeniu płodu, stanie się nielegalne.

Aborcja w Polsce. Gwiazdy krytykują orzeczenie Trybunału Konsultacyjnego

Decyzja o publikacji pisemnego uzasadnienia zmobilizowała mieszkańców całego kraju do wyjścia na ulicę i rozpoczęcia protestów. Wśród oburzonych nie zabrakło również osób publicznych, które za pośrednictwem mediów społecznościowych nawołują fanów, by poszli w ich ślady. Tak zrobiła Anja Rubik – modelka już od lat jest zaangażowana w walkę o prawo do bezpiecznego przerwania ciąży oraz rzetelnej edukacji seksualnej.

Do decyzji Trybunału Konstytucyjnego odniosła się również Katarzyna Tusk, córka Donalda Tuska. We wpisie na Instagramie oskarżyła rząd Prawa i Sprawiedliwości o pozbawienie polskich kobiet praw człowieka oraz skazanie ich – z pełną premedytacją –na tortury. Jej zdanie podziela Moniak Miller, wnuczka Leszka Millera, która wezwała Polki, aby wspierały się nawzajem w tym trudnym czasie i nie obawiały prosić otoczenia o pomoc.

Bądźmy razem. Wspierajmy się. Nie uderzajmy w siebie. Nie wytykajmy sobie błędów. Jak nigdy musimy być teraz solidarne – apeluje Monika Miller na Instagramie.

Swój gniew w mediach społecznościowych wyraziły także m.in. piosenkarki Mary Komasa, Sylwia Lipka, Maria Peszek czy aktorka Olga Bołądź. Te, które miały możliwości, nie tylko opublikowały wpisy i zdjęcia, lecz także osobiście udały się na protesty przeciwko zaostrzeniu prawa do przerwania ciąży.

Zdenerwowania z powodu decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie kryje również dziennikarka Hanna Lis. Jak podkreśliła Lis, działa nie tylko we własnym imieniu, lecz także swoich dwóch córek.

Jestem matką dwóch córek, więc mam PRAWO i obowiązek, aby w moim i moich dzieci imieniu, zapytać rządzących: jakim prawem skazujecie nas na tortury? Nie macie prawa. Czas najwyższy na #strajkkobiet! – napisała Hanna Lis na Instagramie.
Zobacz także: Zobacz też: Aborcja w Polsce. Anja Rubik na strajku kobiet w Warszawie: "To jest przerażające"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Memy o kotach...
rok temu
Czemu mój komentarz z argómentamk przeciw aborcji został usunięty. Kremików nie będą mieli z czego produkować? CIEKAWOSTKA : DWIE BŁYSKAWICE TO SYMBOL SS
ŁAŁ12
rok temu
Jak mogą popierać faszystowską ideologię aborcji ?! Przecież z moralnego punktu widzenia to morderstwo. Dobrze zrobił TK. I broń boże żeby nie przejęli władzy wkraju. Strach pomyśleć, co by zrobili z kościłami i księżmi...
wenys
rok temu
Wróciły z Zanbaru no i moze byc kolorowe.....
Marek
rok temu
Nie są te Panie dla mnie i dla mojej rodziny żadnymi autorytetami, ani w tej, ani w żadnej innej dziedzinie. Ich głos w tej sprawie jest dla mnie nie istotny. I szkoda, że nie zdają sobie sprawy, że się kompromitują.
GORZKA PRAWDA
rok temu
,,gwiazdy "??????????? ŚMIECHU WARTE!
Twój syn
rok temu
Mamo dlaczego mnie zabiłaś?
Dzieci nienar...
rok temu
My również chcemy żyć!!!
Metro66
rok temu
Wróciły z Zanzibaru ?
Miśka
rok temu
Nie wiedziałam, że Rubik tyż gwiazda.
Lolo
rok temu
Gwiazdy to są nocą na niebie
Księżyc
rok temu
Jakie gwiazdy? te tak zwane celebrytki- lolit...i?
Gwiazdy czego...
rok temu
Niech się fuckają lepiej im to idzie
Zbylut
rok temu
Teraz to już "po ptokach" i sobie mogą strajkować, ale niczego już nie wskórają. Rydzyk górą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić