Poszło na cały świat. Zobaczcie, co puścili w rosyjskiej telewizji

Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie, propaganda rosyjska działa ze zdwojoną siłą. "Dziennikarze" i "eksperci", uzależnieni od Kremla, głoszą kłamliwe treści nie tylko na temat konfliktu zbrojnego, ale także życia codziennego Rosjan. Doszło nawet do tego, że w ciągu jednej minuty potrafią zaprzeczyć sami sobie.

Poszło na cały świat. Zobaczcie, co puścili w rosyjskiej telewizji
Propaganda w akcji. Rosjanie zaprzeczają sami sobie (X)

Rosyjscy propagandyści jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę wymyślali kłamliwe historie na temat narodu ukraińskiego. Najbardziej charakterystycznym z kłamstw było nazwanie Ukraińców nazistami.

Wrogiem numer jeden rosyjskiej propagandy od początku jest prezydent Ukrainy. W mediach w Rosji co rusz pojawiają się kolejne absurdalne historie na jego temat. Z biegiem czasu do miana wrogów Rosji urosły także inne państwa: Polska, Wielka Brytania, Francja, Niemczy czy przede wszystkim Stany Zjednoczone.

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, na swoim profilu na Twitterze publikuje wiele materiałów, które pokazują, co dzieje się w Rosji. Rosyjscy propagandyści głoszą kłamliwe treści nie tylko na temat konfliktu zbrojnego, ale także życia codziennego Rosjan. Doszło nawet do tego, że w ciągu jednej minuty potrafią zaprzeczyć sami sobie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To im się może tak wydawać". Mocny głos Belki ws. protestu rolników
Czy jesteśmy narodem wojny? Wydaje mi się, że nie ma bardziej pokojowego człowieka niż Rosjan - powiedział propagandysta.

Minęło kilka sekund i Rosjanin zaprzeczył sam sobie. Powiedział wprost, że najbardziej wojowniczym narodem.

Jesteśmy bojowym narodem, który ma moralną, psychologiczną i mentalną gotowość do walki. (...) Jesteśmy prawdziwymi wojownikami . Mamy wieloletnie doświadczenie w historii wojskowości. Mamy wiedzę wojskowo-techniczną - powiedział rosyjski ekspert.

Wideo obiegło świat, budząc nie lada zdziwienie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

USA wspierają Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził wdzięczność Stanom Zjednoczonym za decyzję o kolejnym, nadzwyczajnym pakiecie pomocy zbrojeniowej o wartości 300 mln dolarów. Fundusze "znaleziono" dzięki nieoczekiwanym oszczędnościom w procesie negocjowania kontraktów.

Doceniam realizację naszych porozumień z prezydentem Bidenem. Oczekujemy, że Kongres zatwierdzi uzupełnienie tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc nam przyspieszyć nasze wspólne zwycięstwo - zaznaczył przywódca ukraińskiego państwa.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić