o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Powrót do szkoły. Wytyczne MEN, MZ i GIS. Dzieci i rodzice muszą to wiedzieć

3
Podziel się

Wakacje 2020 dobiegają końca. Już 1 września uczniowie znów pójdą do szkół. Ze względu na wciąż szalejącego koronawirusa edukacja będzie wyglądać inaczej niż do tej pory. Konieczne będzie przestrzeganie wielu zasad.

Powrót do szkoły. Wytyczne MEN, MZ i GIS. Dzieci i rodzice muszą to wiedzieć
(Getty Images)
bEhMbgKt

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie bez objawów koronawirusa. Po wejściu do budynku konieczna będzie dezynfekcja rąk. O dystansie społecznym powinni pamiętać zarówno uczniowie, jak i ich rodzice.

Każda osoba z zewnątrz, która wejdzie do szkoły, musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Chodzi o zakrywanie ust i nosa, a także zakładanie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcję rąk.

Zobacz także: Powrót do szkoły. "Dwója" dla szefa MEN. Katarzyna Lubnauer: Nie powinien jeździć dudabusem
bEhMbgKv

Powrót do szkoły. Wytyczne MEN, MZ i GIS

Jeżeli pracownik szkoły zauważy u ucznia objawy koronawirusa, powinien niezwłocznie zareagować. Konieczne jest powiadomienie rodziców/opiekunów.

  • W miarę możliwości rekomenduje się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły.
  • Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
  • Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
  • Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki.
  • W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
  • Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
  • Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.

Czytaj także:

bEhMbgKB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhMbgKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
123
10 miesięcy temu
To po co otwierać szkoły skoro ma być taki cyrk.
Obywatel
10 miesięcy temu
Bo strach musi być, wtedy się lepiej Pisowi rządzi
Wiedzmin671
10 miesięcy temu
Niema żadnego koronaświrusa niech dzieci sie uczą normalnie po co ten cyrk z odkarzaniem rąk ??
bEhMbgKX
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić