Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Pozwali Justynę Sochę za "cichą eutanazję". Miał zacząć się proces

3
Podziel się:

W środę miał się rozpocząć proces przeciwko liderce antyszczepionkowców Justynie Sosze, która została oskarżona o zniesławienie lekarzy. Sąd Rejonowy w Poznaniu jednak umorzył postępowanie karne.

Pozwali Justynę Sochę za "cichą eutanazję". Miał zacząć się proces
Sąd umorzył postępowanie przeciwko liderce STOP NOP (Facebook)

Prezes "Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP" Justyna Socha miała stanąć przed sądem za wpis, który opublikowała 16 października 2019 roku na facebookowym profilu swojego stowarzyszenia. Sugerowano w nim, że lekarze anestezjolodzy dokonują "cichej eutanazji" - zabijają pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, podając im duże dawki leków.

Post wywołał oburzenie w lekarskim środowisku. Michał Suszkiewicz, który jest w trakcie robienia specjalizacji z anestezjologii, uznał wpis za kłamstwo i złożył doniesienie do poznańskiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sąd umorzył postępowanie przeciwko Justynie Sosze

W grudniu 2020 prokuratura oskarżyła Sochę o pomówienie i zniesławienie lekarzy. Akt oskarżenia trafił do sądu, w środę miał zacząć się proces. Tak się jednak nie stało. Sąd rejonowy Poznań Nowe Miasto-Wilda umorzył postępowanie z powodów formalnych - podaje "Gazeta Wyborcza".

Sąd uznał, że poznańska prokurator "nie miała prawa wnieść aktu oskarżenia z uwagi na zakończone wcześniej śledztwo w tej samej sprawie, które toczyło się w warszawskiej prokuraturze". Śledztwo to było prowadzone na wniosek prezesów izb lekarskich z całej Polski i zostało ono umorzone czerwcu 2020.

Prokuratura na zażalenie na postanowienie ma siedem dni. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z "GW", prokuratura czeka z decyzją na pisemne uzasadnienie. Izba Lekarska nie wyklucza złożenia prywatnego aktu oskarżenia.

Zobacz także: Przedłużą stan wyjątkowy? Rzecznik rządu zdradza plan
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Vanad48
9 miesięcy temu
Od dawna służby wielu krajów ostrzegały, że tzw. antyszczepionkowcy to płatni agenci kremlowskich służb. . Dlaczego więc takie Sochy czy Czerniaki są wciąż na wolności ....??
Dziwna
9 miesięcy temu
Swoją drogą żeby na specjalizację wybierać usypianie ludzi czy podawanie im narkozy to trzeba być dziwnym co najmniej...
Hehehe
9 miesięcy temu
Prokuratura w nowej wersji , polskiej i narodowej oraz partyjnej. Hehehe. Może niech pan Zbyszek napisz trzeci raz wniosek do amerykańskiego sądu o ekstradycję Mazura. Pomogą mu prezeski TK i SN Do Szwecji w sprawie Michnika kolejny raz pisać nie warto bo podobno zmarł ale czy na pewno tego nie wiadomo. Sprawdzenie tego faktu jak domniemywam jest bardzo trudne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić