Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Premier sprostował nieprawdziwe informacje. Na pierwszych stronach gazet

180
Podziel się:

Mateusz Morawiecki sprostował swoją wypowiedź na temat działań prezydenta Krakowa ws. powietrza w mieście. Treść oświadczenia można znaleźć na pierwszych stronach gazet.

Premier podczas konwencji wyborczej PiS stwierdził, że "ci którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic" w sprawie ochrony powietrza.
Premier podczas konwencji wyborczej PiS stwierdził, że "ci którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic" w sprawie ochrony powietrza. (East News)

Sprostowanie ukazało się w krakowskim dodatku "Gazety Wyborczej", "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej".

Premier musiał sprostować słowa, które padły na konwencji PiS

Premier podczas konwencji wyborczej PiS stwierdził, że "ci którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic" w sprawie ochrony powietrza. Prawnicy prezydenta Krakowa złożyli z tego powodu pozew w sądzie.

Najpierw Sąd Okręgowy w Krakowie w trybie wyborczym oddalił wniosek prezydenta Krakowa przeciwko Morawieckiemu. Prezydent Krakowa nie zgodził się z tą decyzją i złożył zażalenie. We wtorek Sąd Apelacyjny w Krakowie zmienił decyzję, która zapadła w sądzie pierwszej instancji. Zakazał także Mateuszowi Morawieckiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w tej sprawie.

O tym postanowieniu informował także Jacek Majchrowski na Facebooku. "Premier ma zakaz rozpowszechniania nieprawdziwej informacji o "rzekomym braku działań", oraz musi przeprosić w TVP Info i Polsat News, na pierwszych stronach Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej, krakowskiej Gazety Wyborczej oraz na profilu facebookowym PiS" - napisał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Byliśmy z premierem przez cały dzień. Zobacz, jak wygląda praca szefa rządu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(180)
Nie do wiary,
4 lata temu
Jak można uwierzyć temu rządowi skoro sam premier łże na każdym niemal kroku? Jak można uwierzyć partii rządzącej skoro sam prezes kłamie?
jadzia
4 lata temu
I co? Ujdzie mu to "płazem"?
Obiektywny
4 lata temu
Premier Morawiecki ma najlepsze wyniki gospodarcze w Europie, a jakieś nędzne, nikczemne zaprzaństwo antypolskie usiłuje się czepiać stwierdzeń ogólników przy wtórze nadzwyczajnej kasty PO-skich sędziów, która jest wściekła, że nie ma już władzy absolutnej nad Polską i Polakami i nie może już wspólnie i w porozumieniu z PO-wcami bezkarnie robić malwersacji
Ad
4 lata temu
Przyczyny tego wyroku to zemsta sędziów za akt oskarżenia dla 10 byłych dyrektorów sądów apelacyjnych z Krakowa, okręgowych i rejonowych w aferach sędziowskich z Krakowa, które wykrył PiS. To pokłosie jednego z głównych wątków śledztwa w aferze korupcyjnej w krakowskim Sądzie Apelacyjnym.
Zbyszek
4 lata temu
Matołuszek - kłamczuszek.
Lity
4 lata temu
Jak stwierdzają międzynarodowe agencje ratingowe Polska za rządów premiera Morawiecki ma wybitne osiągnięcia gospodarcze, najwyższy wzrost gospodarczy w Europie i jeden z najwyższych na świecie, czym wprowadza podziw i uznanie przywódców innych krajów, a mafia POska usiłuje Go dyskredytować za wszelką cenę
brum
4 lata temu
Inaczej mówiąc, potwierdził, że łże.
az
4 lata temu
Oj, trafił nam się premier - kłamca. Dlaczego ? Czym sobie zasłużyliśmy ?
kamion
4 lata temu
Z tego morawieckiego to cienki bolek: Ja wypowiedzianego słowa bym nie wycofał i nikogo bym nie przepraszał- po co nam Polakom taki premier, który pod naciskiem kasty sądowej stulił ogon ,michnik pewnie ma duużą satysfakcję, że premier z pisu upokorzył się w jego gazetce.
andy
4 lata temu
Może Pan Morawiecki potrzebuje jakiejś konsultacji z psychologiem. Niedługa chyba sam uwierzy w swoje kłamstwa.
Tu i teraz
4 lata temu
w ePISkopacie wszyscy tacy sami...
Tu i teraz
4 lata temu
zakłamany pisowiec...ale czego się nie zrobi żeby zadowolić prezesa ?
topbestseller
4 lata temu
Kłamca jakich mało. A może nawet największy KŁAMCA RZECZPOSPOLITEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Realista.
4 lata temu
To już drugi blef naszego premiera w ostatnim czasie i drugie przeprosiny. 1. Świebodzin - o drogach, 2 Kraków o powietrzu, oba zakończone wyrokami i sprostowaniami. Mogli by schować już tego komika, który jest czystym wyrachowanym tworem bankowo-korporacyjnym. Ten człowiek ma fałsz i "deal" w oczach. Ale cóż, kogo może PIS wystawić na czoło peletonu? Tylko wyrafinowane maszynki do mydlenia oczu, "doświadczonych kierowców z 1,5 letnim stażem" i matki polki podróżujące kolumną służbową za 2 mln zł na ciasteczka przy obiadach czwartkowych. Śmiech i obłuda ps. A no i jeszcze 19-sto letnich doradców zaślinionego ministra obrony. Parodia Państwa...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić