Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 

Premier sprostował nieprawdziwe informacje. Na pierwszych stronach gazet

390

Mateusz Morawiecki sprostował swoją wypowiedź na temat działań prezydenta Krakowa ws. powietrza w mieście. Treść oświadczenia można znaleźć na pierwszych stronach gazet.

Premier podczas konwencji wyborczej PiS stwierdził, że "ci którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic" w sprawie ochrony powietrza.
Premier podczas konwencji wyborczej PiS stwierdził, że "ci którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic" w sprawie ochrony powietrza. (East News)

Sprostowanie ukazało się w krakowskim dodatku "Gazety Wyborczej", "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Premier musiał sprostować słowa, które padły na konwencji PiS

Premier podczas konwencji wyborczej PiS stwierdził, że "ci którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic" w sprawie ochrony powietrza. Prawnicy prezydenta Krakowa złożyli z tego powodu pozew w sądzie.

Najpierw Sąd Okręgowy w Krakowie w trybie wyborczym oddalił wniosek prezydenta Krakowa przeciwko Morawieckiemu. Prezydent Krakowa nie zgodził się z tą decyzją i złożył zażalenie. We wtorek Sąd Apelacyjny w Krakowie zmienił decyzję, która zapadła w sądzie pierwszej instancji. Zakazał także Mateuszowi Morawieckiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w tej sprawie.

O tym postanowieniu informował także Jacek Majchrowski na Facebooku. "Premier ma zakaz rozpowszechniania nieprawdziwej informacji o "rzekomym braku działań", oraz musi przeprosić w TVP Info i Polsat News, na pierwszych stronach Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej, krakowskiej Gazety Wyborczej oraz na profilu facebookowym PiS" - napisał.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Byliśmy z premierem przez cały dzień. Zobacz, jak wygląda praca szefa rządu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić