aktualizacja 

Problemy ze zdrowiem papieża Franciszka. "Nie wiem, dlaczego mnie to spotkało"

180

Papież Franciszek poinformował podczas mszy, że ma stan zapalny więzadła w kolanie. - Mam problem z prawą nogą. Mówią, że to przydarza się tylko starcom — powiedział duchowny. Zapewnił jednak, że to przejściowa dolegliwość.

Problemy ze zdrowiem papieża Franciszka. "Nie wiem, dlaczego mnie to spotkało"
Papież Franciszek (Wikimedia Commons)

O swoim stanie zdrowia duchowny powiedział podczas audiencji w Auli Pawła VI w Watykanie. Papież Franciszek oświadczył, że ma stan zapalny więzadła w kolanie. Stwierdził jednak, że to przejściowa dolegliwość. Przez to nie będzie mógł zejść do wiernych po schodach.

Mam problem z prawą nogą, zapalenie więzadła w kolanie. Mówią, że to przydarza się tylko starcom. Nie wiem, dlaczego i mnie to spotkało - zażartował 85-letni Franciszek.

Papież ma stan zapalny więzadła

Stany zapalne więzadła występują najczęściej wskutek urazu. Przyczyną może być nadmierne napięcie czy naciągnięcie samych więzadeł lub też ścięgien albo mięśni w ich okolicy. Często jednak jest to efekt skręcenia stawu i naciągnięcia, naderwania lub zerwania więzadła.

Leczenie zwykle trwa około 2 tygodni, najczęściej za pomocą leków przeciwzapalnych czy zajęć fizjoterapeutycznych. W skrajnych przypadkach konieczna może okazać się operacja.

Kolejny problem zdrowotny papieża

To już kolejne problemy zdrowotne papieża w ostatnich dniach. W niedzielę Stolica Apostolska wydała specjalny komunikat, w którym podano, że papież Franciszek ma kolejny atak rwy kulszowej.

Przez dolegliwość duchowny nie był w stanie odprawić mszy w Niedzielę Słowa Bożego w bazylice Świętego Piotra. Zastąpił go przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji - arcybiskup Rino Fisichella. Nie jest to pierwszy raz, kiedy rwa kulszowa doskwiera papieżowi Franciszkowi.

Zobacz także: Witold Waszczykowski alarmuje. "Za kilka lat będziemy stroić choinki w piwnicach"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić