BOB| 

Propaganda talibskich sił specjalnych. Dorwali się do amerykańskiego sprzętu

24

Specjalistyczny sprzęt, w tym karabiny M4, wpadły w ręce jednostki Badri 313. To siły specjalne talibów, którzy opanowali Afganistan. W sieci opublikowali zdjęcie, by pochwalić się, co przejęli po Amerykanach, którzy ewakuowali się z kraju.

Propaganda talibskich sił specjalnych. Dorwali się do amerykańskiego sprzętu
Jednostka Badri 313 prezentuje amerykański sprzęt (Twitter.com)

Afganistan został już przejęty przez talibów, a w kraju zaczęło się robić jeszcze bardziej niespokojnie. Minionej doby cały świat z niepokojem nasłuchiwał informacji o serii zamachów w Kabulu. Grozę wywołała jeszcze jedna wiadomość, którą przekazano za pomocą wymownego zdjęcia.

Talibowie chwalą się amerykańskim sprzętem

W sieci opublikowano fotografię, na której widać talibskich żołnierzy. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że to amerykańska jednostka wyposażona w nowoczesny sprzęt. Na zdjęciu pozują jednak talibowie, którzy przejęli to, co pozostawili po sobie Amerykanie w trakcie ewakuacji.

Nowoczesne umundurowanie, karabiny M4 wyposażone w bardzo dokładne celowniki i noktowizory... Z takim sprzętem do zdjęcia stanęli talibscy żołnierze. Wszystko wskazuje na to, że to siły specjalne, które nazywają się Badri 313.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Żołnierze tej grupy od dawna słyną z tego, że są skutecznymi fachowcami. Teraz mają do tego nowoczesny sprzęt. Dlatego eksperci nie mają wątpliwości, że zdjęcie ma charakter propagandowy. Ma być sygnałem dla wszystkich, że dzisiejsi talibowie są znacznie silniejsi niż w przeszłości.

Zobacz także: Zamach w Kabulu. "To zbrodnia przeciwko ludzkości i powrót do mrocznej przeszłości"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić