Przerażające skutki wichur. W Darłówku "cofka". Film ma 400 tys. wyświetleń

259

Zapowiedzi meteorologów sprawdziły się niestety w stu procentach i przez Polskę przechodzą potężne wichury. Nikogo nie zaskakuje wiatr wiejący z prędkością 100 km/h na godzinę, a może być jeszcze gorzej. Internauci z całej Polski pokazują, jak wygląda sytuacja w ich miejscowościach.

Przerażające skutki wichur. W Darłówku "cofka". Film ma 400 tys. wyświetleń
Nagranie z "cofką" w Darłówku ma kilkaset tysięcy wyświetleń (TikTok)

Media społecznościowe zalały relacje z całej Polski. Wichura zrywa dachy, rozrzuca po ulicach miejskie śmietniki, przewraca znaki i drzewa. Do niedzielnego poranka strażacy interweniowali w całym kraju aż 4 tys. razy. Dla wielu osób to była praktycznie nieprzespana noc.

"Mam las z trzech stron, co chwilę przelatuje jakaś sosna nad domem", "Czegoś podobnego jeszcze nie widziałam. Nie spałam całą noc, jak wielu z nas", "Mam wrażenie, że zaraz wywali mi okno balkonowe. Już brak prądu" - piszą internauci na profilu Lubuskich Łowców Burz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nagranie udostępnione przez Lubuskich Łowców Burz pokazało sytuację w Szczecinie. Silny wiatr zwiewał wózki sklepowe, które stały przed wejściem do supermarketu. Część przewróciła się i tymczasowo została na trawniku, inne wyjechały aż na ulicę. To jedno z niewielu zabawnych nagrań, większość internautów nie kryje niepokoju przed skutkami wichur.

W porcie w Darłówku można było zobaczyć tzw. cofkę, czyli podwyższenie poziomu morza wskutek silnych porywów wiatru. Autorka krótkiego filmiku poinformowała, że w czasie nagrywania prędkość wiatru wynosiła 100 km/h.

Film z Darłówka niesie się w sieci lotem błyskawicy - w ciągu 13 godzin od publikacji obejrzano go na TikToku blisko 400 tys. razy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niestety są też informacje o rannych i śmierci z powodu wichury. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że w miejscowości Tłuczewo w powiecie wejherowskim powalone drzewo przygniotło samochód, którym podróżowały cztery osoby. Jedna z nich zginęła, a kolejna została ranna.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić