Przez pół roku był zaginiony. Finał zaskakuje

8

Od połowy czerwca ubiegłego roku los Breadsona Johna pozostawał tajemnicą. Ponieważ chłopiec miał zaledwie osiem lat, na baczność błyskawicznie postawiono odpowiednie służby. Nieoczekiwanie dla wszystkich... dziecko właśnie znalazło się tysiące kilometrów dalej.

Przez pół roku był zaginiony. Finał zaskakuje
Przez osiem miesięcy los małego chłopca pozostawał zagadką (FBI, Getty Images)

Jak informuje "Daily Mirror", chłopiec zniknął w tajemniczych okolicznościach 17 czerwca ubiegłego roku. Przebywał wówczas w Vancouver w stanie Waszyngton. Poszukiwaniami dziecka zajmowali się między innymi agenci z Federalnego Biura Śledczego (FBI).

Zaginiony chłopiec odnalazł się osiem miesięcy później

Policja zainteresowała się losem chłopca w reakcji na telefony zaniepokojonych sąsiadów. Byli oni wstrząśnięci faktem, że już od dawna nie widywali ośmiolatka. Wówczas wyszło na jaw, że opiekunowie również nie znają miejsca pobytu dziecka.

Mimo wielokrotnych prób kontaktu z członkami rodziny, policjanci nie byli w stanie wydobyć z nich, gdzie znajduje się chłopiec. Ku zdumieniu funkcjonariuszy i agentów FBI, dziecko znalazło się całe i zdrowe 17 lutego. Przebywało w hrabstwie Jasper w stanie Missouri.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Jak policja szuka zwłok? Istnieją różne metody

Dziecko było całe i zdrowe. Richard A. Collodi, jeden z agentów specjalnych, którzy uczestniczyli w poszukiwaniach ośmiolatka, nie krył ulgi, że chłopiec odnalazł się żywy.

Odczuwamy ulgę z powodu tego finału, a także tego, jak sprawnie udało nam się rozwiązać sprawę – podkreślił Richard A. Collodi, cytowany przez "Daily Mirror".

Za zaginięciem chłopca stali jego bliscy. Z ustaleń śledczych wynika, że dziecko zostało zabrane do innego stanu przez swojego dziadka. Ośmiolatka znaleziono w mieszkaniu należącym do ciotki. Nie wiadomo, czy krewna w ogóle zdecydowała się na zapisanie malucha do szkoły.

Dziadek przyleciał z powrotem do stanu Waszyngton, a Breadsona nie było z nim – podał Steve Bernd, rzecznik biura FBI w Seattle.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić