aktualizacja 

Przygotowują się do bierzmowania. Tego pytania w ankiecie nikt się nie spodziewał

167

Nietypowa sytuacja miała miejsce w parafii w Łomiankach pod Warszawą. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania dostała do wypełnienia ankietę. Ostatnie pytanie przykuło uwagę i wywołało niemałą dyskusję.

Przygotowują się do bierzmowania. Tego pytania w ankiecie nikt się nie spodziewał
Przygotowują się do bierzmowania. Tego pytania w ankiecie nikt się nie spodziewał (Pixabay)

Tego pytania nikt się nie spodziewał. Niewielu wiedziało też, jak poprawnie na nie odpowiedzieć ani dlaczego ksiądz zadał je w związku z sakramentem bierzmowania.

Sytuacja miała miejsce w parafii św. Małgorzaty w warszawskich Łomiankach. W ankiecie padło pytanie dotyczące aborcji. Zdjęcie formularza szybko obiegło Internet, a w komentarzach zrobiło się naprawdę gorąco.

Jak myślisz? Czy aborcja jest prawem kobiety, jak to głoszą feministki? Popierasz ich żądania? - na to pytanie musiało odpowiedzieć 17 dziewcząt.

Z relacji parafian wynika, że taki formularz trafił do 17-osobowej grupy dziewcząt. Nawiązywało ono oczywiście do trwającego od tygodni Strajku Kobiet. Portal mamadu.pl zapytał proboszcza parafii o ten incydent. Dlaczego tylko dziewczęta zostały zapytane o aborcję?

Okazuje się, że pytanie zadał jeden z księży i padło ono bez wiedzy przełożonego. Ksiądz Jacek Siekierski, proboszcz parafii św. Małgorzaty w warszawskich Łomiankach przeprosił za incydent. Podkreślił również, że nie wszystkie dzieci otrzymały taką formę ankiety.

Zobacz także: Zobacz też: Black Friday, Cyber Monday to teoretycznie czas okazji. UOKiK zaleca ostrożność
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić