o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Przygotowują się do bierzmowania. Tego pytania w ankiecie nikt się nie spodziewał

60
Podziel się

Nietypowa sytuacja miała miejsce w parafii w Łomiankach pod Warszawą. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania dostała do wypełnienia ankietę. Ostatnie pytanie przykuło uwagę i wywołało niemałą dyskusję.

Przygotowują się do bierzmowania. Tego pytania w ankiecie nikt się nie spodziewał
Przygotowują się do bierzmowania. Tego pytania w ankiecie nikt się nie spodziewał (Pixabay)
bDoyEgvF

Tego pytania nikt się nie spodziewał. Niewielu wiedziało też, jak poprawnie na nie odpowiedzieć ani dlaczego ksiądz zadał je w związku z sakramentem bierzmowania.

Sytuacja miała miejsce w parafii św. Małgorzaty w warszawskich Łomiankach. W ankiecie padło pytanie dotyczące aborcji. Zdjęcie formularza szybko obiegło Internet, a w komentarzach zrobiło się naprawdę gorąco.

bDoyEgvH
Jak myślisz? Czy aborcja jest prawem kobiety, jak to głoszą feministki? Popierasz ich żądania? - na to pytanie musiało odpowiedzieć 17 dziewcząt.

Z relacji parafian wynika, że taki formularz trafił do 17-osobowej grupy dziewcząt. Nawiązywało ono oczywiście do trwającego od tygodni Strajku Kobiet. Portal mamadu.pl zapytał proboszcza parafii o ten incydent. Dlaczego tylko dziewczęta zostały zapytane o aborcję?

bDoyEgvN

Okazuje się, że pytanie zadał jeden z księży i padło ono bez wiedzy przełożonego. Ksiądz Jacek Siekierski, proboszcz parafii św. Małgorzaty w warszawskich Łomiankach przeprosił za incydent. Podkreślił również, że nie wszystkie dzieci otrzymały taką formę ankiety.

Zobacz także: Zobacz też: Black Friday, Cyber Monday to teoretycznie czas okazji. UOKiK zaleca ostrożność
bDoyEgwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
ip123
2 tyg. temu
"chrzczona" to może być gorzała w knajpie.
Gość
2 tyg. temu
Wierzę w Boga i nie jestem za aborcją, ale uważam, że to jest indywidualna sprawa kobiety i nikt nie powinien jej narzucać tego czy ma urodzić chore dziecko skazjąc na cierpienie je, siebie i najbliższych czy nie To powinna być kwestia sumienia, a nie prawa Księża najwięcej krzyczą, ale ilu z nich pomaga rodziną z chorymi dziećmi?
Bogdan
2 tyg. temu
„Można urządzać sobie kpiny /na o2/ z wszelkiego rodzaju cudów, dopóki jesteśmy zdrowi i silni, dopóki cieszymy się szczęściem, ale jeśli życie tak się skomplikuje, tak zostanie zaklinowane, że tylko cud nas może uratować, to zaczynamy wierzyć w ten jedyny, ten wyjątkowy cud!” -Aleksandr Sołżenicyn
bDoyEgwj
Józef
2 tyg. temu
„Będzie niezły ubaw, gdy się przekonasz, że Bóg jednak istnieje”
Patriota
2 tyg. temu
Jan Paweł II. : "I dlatego – zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością" – a pluli i szkalowali na jeden z podstawowych filarów polskiej państwowości!!!
Najnowsze komentarze (60)
Aaa
1 tyg. temu
Może ten ksiądz zadając to pytanie chciał poznać pogląd dziewczyn na to bo się w którejś zakochał i szykuje sobie grunt.
Goldengecko
1 tyg. temu
A do kogo miało paść jak nie do dziewczynek
Adam
2 tyg. temu
Pytanie zupełnie zasadne. Jeśli popierają to nie mają czego w Kościele szukać.
Eww
2 tyg. temu
Kościół jest tak przeciwko aborcji, a ja się zastanawiam, czy kobieta która świadomie zabija swoje dziecko aby ulżyć mu w cierpieniu, sama przyjmuje na siebie to cierpienie i musi żyć do końca swoich dni z tym - nie powinna trafić do nieba? Czy zasługuje na piekło? W końcu to też poświęcenie. Poświęca swoje sumienie...
antyfan
2 tyg. temu
no i? jak jest za, to nie powinna iść na ten kurs, tylko zgodnie z przekonaniami, na pioniera.
love
2 tyg. temu
KK robi wszystko, żeby ludzie od niego odeszli.
Polak 1
2 tyg. temu
Brak słów.
wiktor
2 tyg. temu
Bierzmowanie jest dla osób, które zgadzają się z katolickim światopoglądem. Ktoś kogoś zmusza do niego, czy co....
bDoyEgwb
Aga
2 tyg. temu
Jak długo będą wtykać swoje nosy, tam gdzie nie ich sprawa. Ich powołaniem jest szerzenie wiary i pomoc ludziom biednym. A nie wtrącanie się w życie osobiste kobiet `Niewch kazdy zrobi porządek na swoim podwórku!!!!! c
Antyp Głymow
2 tyg. temu
Każda zorganozowana religia jest złem. Kiedy moje dzieci przyjmą I Komunię Św. oficjalnie odejdę od Kościoła Katolickiego.
lii
2 tyg. temu
co w tym dziwnego? Chrześcijaństwo odmiennie od tego zachodniego byle czego ma swoje wartości. To nie jakieś zboczeństwa LGBT czy inne zaburzenia . Wartości
siwy kruk
2 tyg. temu
Tu nie ma się co oburzać. Tu trzeba przestać dawać na tacę. To zrozumieją natychmiast.
ewa
2 tyg. temu
Jak to jest. W jednym artykule 16 latka jest dziewczynką a w innym dziewczyną a w jeszcze innym kobietą. A co do pytania, to myślę, że panowie-kandydaci również powinni odpowiedzieć na takie pytanie. Wszak zajście w ciążę dotyczy również panów- nie odbierajmy im konstytucyjnego prawa do wypowiedzi na temat poczętego dziecka
pawel
2 tyg. temu
co to jest bierzmowanie - nie wiem , ale prorok namaszczał oliwą króla Izraela - 1 księga Samuela 16 rozdział, wersety 12 i 13
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić