Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

Przyłapali je na łące. Tylko zobaczcie, co tam wyczyniały

15

Szaleństwa na łące w Karkonoszach. To jedyne, co przychodzi nam na myśl, kiedy patrzymy na wyjątkowo urocze nagranie, które opublikował na swoim profilu w serwisie X Karkonoski Park Narodowy. Sarny ewidentnie świetnie się bawiły, a jedna chyba kompletnie się zapomniała. Na wiosnę czekali nie tylko ludzie.

Przyłapali je na łące. Tylko zobaczcie, co tam wyczyniały
Przyłapali je na łące. Tylko zobaczcie, co wyczyniał koziołek (Twitter, KPN)

Karkonoski Park Narodowy (KPN) to miejsce, gdzie natura zachwyca swoim pięknem i różnorodnością. Jednym z najłatwiejszych do zaobserwowania dzikich zwierząt w w tym niezwykłym miejscu są sarny.

Wędrując po szlakach turystycznych, szczególnie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, można często natknąć się na te urocze zwierzęta. Obserwowanie saren w ich naturalnym środowisku jest niezapomnianym doświadczeniem. I choć może wydawać się, że nie ma w tym nic "nadzwyczajnego", wystarczy spojrzeć na poniższe nagranie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lew próbuje zjesć żółwia. To nie takie proste

Szaleństwa saren na łące w Karkonoszach

Karkonoski Park Narodowy opublikował na swoim profilu w serwisie X nagranie, przy którym "trudno się nie uśmiechnąć" - taki jest zresztą opis do materiału. Materiał został zarejestrowany prawdopodobnie przez jedną z kamer zainstalowanych na terenie parku.

Widzimy na nim grupę saren (być może rodzinę) w otoczeniu pięknej przyrody. Dwie z nich przechadzają się spokojnym, wolnym krokiem, za to pozostałe bawią się w najlepsze. Zwierzęta biegają, skaczą i się gonią. W pewnym momencie doszło do tego, że jedna sarna wyraźnie nie zapanowała nad swoim ciałem i zaliczyła niemałego "koziołka".

Szybko jednak podniosła się na nogi i ruszyła do dalszej akcji.

Dzikie zwierzęta pokazują, a zarazem przypominają nam, że do szczęścia potrzeba naprawdę niewiele. To po prostu trzeba zobaczyć!

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na pierwszy rzut oka wygląda jak żmija

Podczas spacerów po lesie można napotkać różne gatunki węży. Jednym z nich jest gniewosz plamisty, który preferuje ciepłe i nasłonecznione miejsca. Można go spotkać na obrzeżach lasów, w zaroślach, na łąkach, a także w suchych, kamienistych terenach. Lubi kryjówki wśród kamieni, korzeni drzew i w gęstych zaroślach.

Gniewosz plamisty jest bardzo często mylony ze żmiją zygzakowatą. Czym tak naprawdę różnią się od siebie te dwa gatunki gadów?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić