Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Radca prawny z Bydgoszczy ukarany. Poszło o niestosowny żart w sądzie

10
Podziel się:

Zadecydowano, jaką karę poniesie radca prawny z Bydgoszczy, który w niewłaściwy sposób zażartował w trakcie rozprawy. Była to jego reakcja na zmianę jej terminu.

Radca prawny z Bydgoszczy ukarany. Poszło o niestosowny żart w sądzie
Radca prawny przesadził (Google Maps)

O sprawie poinformował portal prawo.pl. Radca prawny odpowie za swoją wypowiedź podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Wojciech B. w niestosowny sposób zareagował na informację dotyczącą zmiany terminu na godzinę poranną. Stwierdził, że nie może tak rano wstawać, gdyż grozi to utratą przytomności.

Swoje stanowisko radca prawny postanowił skomentować jeszcze rymowanką. Po jej wyrecytowaniu pozwolił sobie jeszcze zacytować słowa Włodzimierza Lenina. Jego słowa wywołały oburzenie na sali.

Gdy rano nie chce Ci się podnieść dupska, pamiętaj jak walczyła Nadia Krupska - zrymował radca prawny.

Wypowiedź Wojciecha B. ma dla niego przykre konsekwencje. Sąd pierwszej instancji stwierdził naruszenie zasad etyki zawodu oraz winę radcy i ukarał go trzymiesięcznym zawieszeniem w czynnościach służbowych. Wyrok oparto o art. 12 ust.3 Kodeksu Etyki, czyli "świadcząc pomoc prawną, radca prawny zobowiązany jest z szacunkiem traktować wszystkich klientów, zachować umiar i takt w swoich wypowiedziach oraz powściągliwość w okazywaniu osobistego stosunku do stron i uczestników postępowania, sądu bądź organu, przed którym występuje".

Radca prawny nie zgodził się z wymierzoną wobec niego karą i postanowił złożyć odwołanie. Sprawa trafiła do Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Radców Prawnych. Tam zmieniono karę zawieszenia na karę finansową w wysokości ponad 3 tys. zł plus koszty procesu. Radca bezskutecznie wnosił w kasacji o uchylenie orzeczenia lub uznanie go za nieważne.

Zobacz także: Generał Pacek o ustawie o "Obronie Ojczyzny". "Sam karabin już dzisiaj nie wystarczy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
ted
11 miesięcy temu
Kogoś kto nie ma poczucia chumoru nie można traktować powaznie
art-b
11 miesięcy temu
Jestem za reformą sądownictwa ale nie na sposób pisowsko-stalinowski gdzie sędziowie są podlegli rządowi. Kij ma dwa końce i kiedy PIS odejdzie od władzy to wtedy nowy rząd powoła swoich sędziów którzy będą wydawali takie wyroki jakie pasują rządzącym. To pachnie dyktaturą,
mnlkn;l
11 miesięcy temu
...wolne sądy hahahaha
Koper
11 miesięcy temu
Wolne Sądy? Wolne żarty, po wyroku sędziego dla Najsztuba który go uniewinnił PiS dostał zielone światło żeby reformować sądownictwo.
Roman
11 miesięcy temu
Kasta nie zna się na żartach. Im wolno wszystko a podsądni i pełnomocnicy muszą się kłaniać i siedzieć cicho. Nie wolno mieć swojego zdania oraz krytykować. To zabronione. A całkiem niedawno sędziowie podczas protestów na nazywali adwokatów i radców kolegami. Fajne koleżeństwo, tylko w jedną stronę.
Racuch kolega...
11 miesięcy temu
Tak skostniały intelektualnie sędzia bez absolutnego poczucia humoru powinien przestać orzekać bo najwyraźniej nie jest człowiekiem. Przynajmniej z tego powodu że orzeka w sprawach dotyczących ludzi i najwyraźniej wszytsko co ludzkie jest mu obce. Troche poczucia humoru bo wszyscy pomrzemy...
Gryzlak
11 miesięcy temu
przesuwanie terminów rozpraw, procesy toczące się latami to dla sądu normalka a dla obywateli przykry żart
nie na mnie
11 miesięcy temu
Na biednego nie trafiło - odbije sobie na najblizszym kliencie
Blondyna
11 miesięcy temu
Podobno w demokracji jest wolność słowa.
Torunianka
11 miesięcy temu
Tyfusy i wszystko jasne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić