aktualizacja 

Radna PiS żąda 7 mln zł. Bo kaplica jest ważniejsza niż świetlica

582

Budowa kaplicy zamiast świetlicy i nowej drogi? Tego domaga się radna gminy Bytów (woj. pomorskie) Maria Mielewczyk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kobieta jest przekonana, że jest to świetny pomysł, na który można także wziąć kredyt. Internauci nie zostawiają na niej suchej nitki.

Radna PiS żąda 7 mln zł. Bo kaplica jest ważniejsza niż świetlica
Radna PiS żąda 7 mln na budowę kaplicy. Ma kontrowersyjny pomysł (Facebook, IBytów.pl)

Maria Mielewczyk w 2018 roku w wyborach samorządowych dostała się do rady gminy Bytów. Obecnie burmistrzem jest Ryszard Sylka, którego decyzje nie podają się jednak radnej Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o budowę kaplicy, która jej zdaniem powinna być priorytetem.

W planie budżetu na 2023 rok, nie ma pieniędzy na budowę kaplicy. Burmistrz niejednokrotnie obiecywał, że jest to bardzo ważna rzecz i musi zostać zrealizowana. I co się okazuje? Projekt został wykonany, ale burmistrz twierdzi, że brakuje środków w budżecie - podkreśla Mielewczyk dla IBytów.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Bytowska radna przekonuje, że budowa kaplicy cmentarnej jest dla mieszkańców tego regionu dużo ważniejsza od budowy świetlicy w Mądrzechowie i nowej drogi osiedlowej w Dąbiu.

Twierdzę, że można z czegoś zrezygnować. Dla mnie kaplica jest priorytetem i podejrzewam, że dla mieszkańców także. Można odstąpić choćby od budowy świetlicy albo drogi gminnej. Można trochę wyłożyć z własnych pieniędzy, a potem pisać wniosek o dofinansowanie. Można wziąć także kredyt - dodaje.

Jak dodaje kobieta, jedną z nadziei są... wybory samorządowe w 2023 roku. Wtedy być może zmieni się władza w gminie i inny burmistrz może przychylniejszym okiem patrzeć na pomysł zbudowania kaplicy.

Kaplica zamiast drogi. Internauci są w szoku

Ewentualna budowa kaplicy wzbudziła duże kontrowersje w mediach społecznościowych. Radna Prawa i Sprawiedliwości jest przekonana, że jest to świetny pomysł. Odmiennego zdania są jednak internauci.

7 milionów. Kaplica to chyba ze złota. To niech pani radna pis ze swoich pieniędzy sfinansuje tą kaplicę. Na pewno bierze duże pieniądze jako radna, a nie proponuje kredyt - napisała Katarzyna Malczewska. "A może niech pani radna pomyśli o pomocy chorym i starym. Kredyt niech sobie sama bierze na co chce i go sama spłaca, a nie funduje ludziom kolejny kłopot finansowy. Jako radną ją na to stać"- dodała Helena Białowąs.
Zobacz także: Tak wyglądał wypadek pod Nowogrodem Bobrzańskim. Zderzenia trzech samochodów na DK27
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić