Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Radny z Gołdapi trafi do aresztu śledczego. Spędzi tam ponad dwa tygodnie

28
Podziel się:

Andrzej T., radny z Gołdapi, przez kilkanaście dni będzie odbywał karę w areszcie śledczym. Powód? Jak sam poinformował w liście otwartym, zdecydował się na taki krok zamiast wykonać wyrok sądu i przeprosić Wojciecha Hołdyńskiego. Co między nimi zaszło?

Radny z Gołdapi trafi do aresztu śledczego. Spędzi tam ponad dwa tygodnie
Radny Andrzej T. spędzi kolejne kilkanaście dni w areszcie śledczym (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje Portal Samorządowy, Andrzej T. stawił się w areszcie śledczym we wtorek 11 stycznia. Spędzi tam 15 dni – to kara za niewykonanie wyroku z kampanii wyborczej, która miała miejsce w 2018 roku, kiedy T. wdał się w konflikt z obecnym przewodniczącym rady miasta Gołdap, czyli Wojciechem Hołdyńskim.

Radny idzie do aresztu. Nie chciał wykonać wyroku sądu

Andrzej T. potwierdził swój pobyt w areszcie śledczym. Polityk zrobił to, publikując post na Facebooku oraz wysyłając list otwarty do redakcji portalu Goldap.org.pl.

Miałem wybór: 1) przeprosić Wojciecha Hołdyńskiego, 2) zapłacić grzywnę w wysokości ok. 8 tys. lub 3) pójść do aresztu. Wybrałem areszt, ponieważ nie mogę przeprosić Wojciecha Hołdyńskiego, mając świadomość jego winy, czego byłem naocznym świadkiem (...), kiedy zostały ujawnione i odcięte rury ciepłownicze od głównej magistrali CO przez dostawcę ciepła – napisał Andrzej T. w liście otwartym (Goldap.org.pl).

Jak dowodził Andrzej T. w liście otwartym, w wyniku nielegalnego podłączenia mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Warszawska zostali obciążeni rachunkiem w wysokości aż 27 tys. zł. T. przekonywał, że apelował do Hołdyńskiego o zwrot tych środków i z tego powodu wdał się z radnym w spór.

Sąd Okręgowy w Suwałkach stanął jednak po stronie Hołdyńskiego. W konsekwencji w 2018 roku został wydany wyrok niekorzystny dla Andrzeja T. Sam T. przekonuje, że – jak podaje Portal Samorządowy – ze względu na wydanie decyzji w w trybie wyborczym w czasie samorządowej kampanii wyborczej sąd nie zbadał całej sprawy dogłębnie . 

Zobacz także: Zobacz też: Arcybiskup Głódź sołtysem. Reakcje mieszkańców. "Człowiek z dobrym charakterem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Kolik
4 miesiące temu
Mam nadzieję że jako skazany nie będzie mógł pełnić żadnych funkcji państwowych!
qaz
4 miesiące temu
Bo każdy polityk siedział, siedzi lub będzie siedział.Dzisiaj to godna postawa być byłym więźniem a najlepiej politycznym.Tacy mają dobrze płatne stołki zaklepane w każdej partii.Ale do większości innych, uczciwych zawodów potrzeba zaświadczenia o niekaralności.Oto Polska właśnie.
Nikodem
4 miesiące temu
Intencje gościa są jasne ale nie rozumiem jego "tępoty". W sprawie karnej nie najął kawałek adwokata, nie wniósł apelacji od wyroku w I instancji i pozwolił się tak zwyczajnie ujaić !? Sąd w 48 godzin jakie ma w sprawach w trybie wyborczym, jedzie zazwyczaj po "najmniejszej linii oporu" i albo ma się twarde dowody i się wygrywa albo padaczka. Ten tryb wymyślono do załatwiania wszystkich porachunków wyborczych zwłaszcza gdy ktoś kogoś, pomawia a to w kampaniach wyborczych jest częstą przypadłością.
sprawiedliwy
4 miesiące temu
Zamknąć go na trzy lata i wysłać do kamieniołomów do roboty.
wojak
4 miesiące temu
Zblokowano komentarze do artykulu o pijanej policjantce. Wiadomo czyja to reka zrobila. Tak, zlatwili ja koledzy, bo nie dala sie obsliniac przelozonemu, wiec spuscili ja do kanalu. Takie sa niestety metody w policji. Niech baba wie jakie jest jej miejsce w szeregu. To sie na zywa solidarnisc zawodowa.
OBIEKTYWNY
4 miesiące temu
UWAGA !!!!!! To takie ferie zimowe, przynajmniej odpocznie i dobrze sie wyspi za wszystkie czasy !!!! A Państwo Polskie sfinansuje jemu za pieniądze podatników spokój i byczenie sie na pryczy więziennej. Gratuluje temu bezmyślnemu Sędziemu Polskiemu takiej chorej wyobraźni.
Marek 13
4 miesiące temu
To aresz opłać za swoje.
wilk
4 miesiące temu
To nic dziwnego obecnie trzeba by zamknąć 90% bawiących się w politykę.
xxxl
4 miesiące temu
po wyroku nie może być radnym
Emeryt
4 miesiące temu
Ja już główkuję co by tu spsocić, żeby resztę zimy przesiedzieć w cieple, na darmowym wikcie, a przy okazji podleczyć się u specjalistów bez kolejki !
kiki
4 miesiące temu
Cytuje: "ze względu na wydanie decyzji w trybie wyborczym w czasie samorządowej kampanii wyborczej sąd nie zbadał całej sprawy dogłębnie ."???????? Nie rozumiem! Sad nie zbadal sprawy doglebnie, ale...wydal wyrok skazujacy???????? czy akcja tego..kryminalu dzieje sie w panstwie trzeciego swiata?
dwa brylanty
4 miesiące temu
MNie tam to komornik by ogolił a do pudła bym nie poszedł bo takiej opcji bym nie dostał tj.odsiadki
POMORZANIN
4 miesiące temu
Takie są sądy w Polsce ,,B,, , są nimi tylko z nazwy.
antoni 9
4 miesiące temu
okej i dajemy pszodem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić