Ranking 2023 już zaprezentowany. Te imiona rodzice wybierają najchętniej

16

Po jakie imiona rodzice sięgają najczęściej? Powstało już specjalne zestawienie, które rozwiewa wszelkie wątpliwości. Okazuje się, że najchętniej wybieranym jest to imię, które kojarzy się z odwagą oraz siłą.

Ranking 2023 już zaprezentowany. Te imiona rodzice wybierają najchętniej
Które imiona wykorzystywane są najczęściej? (Pixabay)

Które imię będzie hitowym w 2023 roku? Angielski portal "Baby Center" prześledził statystyki z całego świata i ogłosił najpopularniejsze imię ostatnich 11 miesięcy.

Okazuje się, że imię Teo (Theo) nie ma sobie równych! Oczywiście nie należy go mylić z Teofilem i Teodorem. To trzyliterowe imię jest niewątpliwie absolutnie wyjątkowe. Pochodzi z greki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert o Polsce: Jest "średniakiem" i "odbiorcą"

Imię Teo kojarzy się z męską siłą i odwagą. Serwis jakieimie.pl donosi, że jego znaczenie to "bogaty".

Teo to imię, które wyznacza wysokie standardy i wymaga od swoich nosicieli, aby byli odważni, silni i nieustraszeni. Teo to imię, które pozwala ludziom wyrazić swoje prawdziwe ja i cieszyć się życiem. Jego nosiciele są zazwyczaj bardzo energiczni i szybko dostosowują się do zmieniających się okoliczności. Są lojalni i wierni wobec swoich przyjaciół i rodziny. Teo to imię, które nadaje swoim nosicielom wyjątkową siłę i odwagę - podkreślono.

W naszym kraju to imię nie jest zbyt popularne. W 2022 roku otrzymało je tylko 58 chłopców.

Krótkie imiona dominują

Z raportu przedstawionego przez "Baby Center" jasno wynika, że w ostatnich 11 miesiącach szczególnie dużą popularnością cieszyły się krótkie imiona.

Trzyliterowe imiona również robią furorę wśród rodziców. W przypadku chłopców Teo awansował o 352 miejsca; Koa awansował o 85 miejsc; Jay awansował o 14 miejsc; a Kai awansował o siedem miejsc. W przypadku dziewcząt Lia awansowała o 107 miejsc; Tia awansowała o 191 miejsc; a Joy awansowała o 92 miejsca - przekazano (cytat za edziecko.pl).

A jakie imiona w 2023 dominują w Polsce? W przypadku chłopców są to Jan, Jakub i Aleksander, a jeśli chodzi o dziewczynki, to prym wiodą Hanna, Julia oraz Zuzanna.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić