Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Ratują zwierzęta, sami potrzebują wsparcia. "Ledwo wyrabiamy, ledwo żyjemy"

3

Wywodząca się z Wrocławia Ekostraż od kilkunastu lat dba o los zwierząt, które z różnych przyczyn zostały poszkodowane przez los lub człowieka. Ogromna liczba zgłoszeń sprawiła jednak, że organizacja znalazła się na granicy wydolności. To właśnie dlatego po raz kolejny nawołuje do adopcji.

Ratują zwierzęta, sami potrzebują wsparcia. "Ledwo wyrabiamy, ledwo żyjemy"
Ekostraż od 14 lat działa dla dobra zwierząt (Facebook, Ekostraż)

Adopcja zwierząt to w Polsce temat, o którym mówi się coraz więcej, chociaż i tak wiele osób nadal podchodzi do tej kwestii z dystansem. Najczęściej bowiem są to mimo wszystko zwierzęta, które przeszły w swoim życiu naprawdę wiele - czy to przez ludzi, którzy się nad nimi znęcali, czy też przez niezbyt łaskawy los. Na szczęście wiele osób o dobrym sercu próbuje im pomagać.

Zdecydowanie można tutaj wspomnieć o wrocławskiej Ekostraży. Działa ona od 2009 roku na zasadach organizacji pożytku publicznego. W dużej mierze jej działanie jest możliwe dzięki sporej grupie wolontariuszy z misją ratowania życia zwierząt. W Ekostraży można znaleźć ogromny ich przekrój - nie tylko psy czy koty, ale również wszelkiej maści ptaki (od gołębi po egzotyczne papugi), króliki, lisy, jenoty, a także jeże, które są jednym z oczek w głowie Ekostraży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażające odkrycie we Wrocławiu. Jadowity gatunek pająka z Brazylii w mieszkaniu

Ekostraż w dramatycznej sytuacji. "Mamy związane ręce"

Inicjatywy prowadzone przez Ekostraż cieszą się społecznym uznaniem. Tym bardziej przykro patrzy się na apel, jaki 10 października został wystosowany na profilach organizacji. Wolontariusze i pracownicy są przytłoczeni liczbą zwierząt oczekujących na adopcję w ośrodku. Nie tylko zmusiło to Ekostraż do wstrzymania kolejnych interwencji, ale również do kolejnego apelu do ludzi, którzy rozważają adopcję zwięrzęcia.

Stało się. Wstrzymujemy interwencje. Nie możemy już działać na rzecz zwierząt i odpowiadać na Wasze zgłoszenia dotyczące znęcania się nad psami. Bez dalszych adopcji mamy związane ręce... - możemy przeczytać na profilu Ekostraży na Facebooku.
Jesteśmy z Wami szczerzy: ledwo wyrabiamy, ledwo żyjemy... Wolontariusze są już bardzo zmęczeni. Każdy z nas chciałby zapewnić najlepszą możliwą opiekę każdej istocie, ale przy takiej ilości zwierząt to nie jest możliwe... Dlatego nawet domy tymczasowe są tu na wagę złota!
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dni otwarte w Ekostraży. Kiedy, jak i gdzie?

Jak można pomóc? Na przykład oferując dom dla psiaków, które pilnie potrzebują adopcji. Ze zwierzętami można zapoznać się podczas Adopcyjnych Czwartków, organizowanych na miejscu przy ul. Miłoszyckiej 67 we Wrocławiu w godzinach 17:00-19:00.

W cenie są również domy tymczasowe - w takich przypadkach Ekostraż pokrywa koszty opieki nad zwierzęciem. W facebookowym poście zamieszczono również zdjęcia gotowych do przygarnięcia psów z wyczerpującym opisem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić