Reakcja na klakson. Nagranie z Chorzowa

49

Na polskich drogach nie brakuje agresywnie jeżdżących kierowców. Na szczęście coraz więcej uczestników ruchu posiada rejestratory, które pozwalają nagrać niebezpieczne manewry. Do takiego niedawno doszło w Chorzowie. W sieci aż zawrzało.

Reakcja na klakson. Nagranie z Chorzowa
Klakson poszedł w ruch. W sieci aż zawrzało. (YouTube, @STOPCHAM)

Dzięki kanałowi "Stop Cham" w serwisie YouTube, regularnie dowiadujemy się o nietypowych wydarzeniach na polskich drogach. Do jednego z takich doszło kilka dni temu w Chorzowie.

Na nagraniu, które zostało umieszczone w sieci, widzimy czarne Audi A4, które zmienia pas ruchu. Jednak - według autora wideo - robi to dość nieoczekiwanie. Dlatego używa też sygnału dźwiękowego.

W odpowiedzi na to kierujący Audi zaczyna jechać powoli. To sprawie, że klakson ponownie idzie w ruch nie tylko ze strony autora, ale i kierowców za nim, którym także nie podoba się powolna jazda kierowcy w czarnym pojeździe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Kierowca audi początkowo nic sobie z tego nie robi i kontynuuje swoją powolną jazdę. Jednak w pewnym momencie ostro hamuje, przez co autor nagrania zmuszony jest do nagłego naciśnięcia pedału hamulca.

Brakowało dosłownie kilku centymetrów, aby osoba, która przesłała filmik do Stop Cham, wjechał w tył poprzedzającego auta.

Głos internautów

Nagranie w dziesięć godzin obejrzało ponad 30 tys. użytkowników YouTube. Internauci w komentarzach zarzucają autorowi nagrania nadinterpretację faktów. Podkreślili także, że takie trąbienie doprowadziłby ich do szewskiej pasji.

"Autor filmu ma ewidentnie problem z emocjami, niech tak nie trąbi, bo któregoś razu ktoś w końcu wyjdzie i sprawi, że następnego dnia w pracy nie będzie czym zjeść śniadanka", "Wiele kamerek ma jakąś dziwną funkcję: przy włączeniu wyłącza mózg kierującego. Tak niewątpliwie było w tym przypadku" - piszą.

"Też bym dostał uczulenia jakby ktoś mi tak trąbił za plecami (...)", "Autor szuka atrakcji. Zamiast inwestować w kamerkę, kup meliskę lub zgłoś się do specjalisty", "Nagrywający chyba pierwszy raz przyjechał do miasta" - dodawali następni internauci.

Zobacz także: Szeryf w Audi uczulony na klakson próbuje wymusić odszkodowanie #1299 Wasze Filmy
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić