aktualizacja 

Reakcja na klakson. Osiłek wybiegł z auta. Oto co stało się potem

700

Do kuriozalnej sytuacji doszło na Rondzie Środka w Poznaniu. Kierowca BMW wymusił pierwszeństwo i na siłę wepchnął się przed samochód, który prowadziła kobieta w zaawansowanej ciąży. Gdy ta zatrąbiła na poprzedzające ją auto, kierowca BMW zatrzymał się i wyszedł z jego środka. Później było jeszcze ciekawiej.

Reakcja na klakson. Osiłek wybiegł z auta. Oto co stało się potem
Ciężarna kobieta zatrąbiła na kierowcę BMW. Ten zajechał jej drogę (YouTube)

Sytuację, jaka miała miejsce w czwartek na Rondzie Środka, opisał epoznan.pl. Jeden z czytelników lokalnego portalu zwrócił uwagę na to, że takie zachowania na drodze należy piętnować. O co chodzi?

Ciężarna kobieta zatrąbiła na kierowcę BMW. Ten zajechał jej drogę

Z udostępnionego nagrania dowiadujemy się, że kierowca BMW podróżował ul. Wyszyńskiego na Rondo Środka. Z pasa nakazującego jazdę prosto, próbował na siłę skręcić w ul. Jana Pawła II.

Jego zachowanie wywołało reakcję kobiety, która znajdowała się tuż za nim. Prowadząca użyła klaksonu. To najwidoczniej rozwścieczyło mężczyznę w luksusowym BMW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanin chciał się pochwalić. Nagle Pancyr-S1 został zaatakowany

Kierowca BMW wyszedł z pojazdu i postanowił uciąć sobie "pogawędkę" z kobietą znajdującą się w ósmym miesiącu ciąży. - Mówił, że on tak zawsze skręca i że on może skręcać i ze ona powinna go przepuścić - opisuje zdarzenie profil "Bandyta z kamerą".

Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny doprowadziło do chwilowego zatrzymania ruchu tuż przy samej sygnalizacji świetlnej.

Kierowca BMW w tej sytuacji co najmniej dwukrotnie złamał przepisy - najpierw wymuszając pierwszeństwo na samochodzie prowadzonym przez kobietę i zmieniając pas ruchu w niedozwolonym miejscu, a następnie zatrzymując się i wysiadając z pojazdu na środku skrzyżowania.

"Za zmianę kierunku jazdy lub pasa ruchu w miejscu niedozwolonym można otrzymać mandat w wysokości nawet 400 zł, a także 5 punktów karnych. Dokładne kary za tego typu przewinienia precyzuje taryfikator mandatów" - ocenili całe zdarzenie specjaliści z portalu prawooruchudrogowym.pl.

Dodajmy, że po zakończeniu "rozmowy" z kobietą, kierowca BMW wrócił do swojego samochodu i dokończył manewr skrętu, jakby nic się nie wydarzyło. Udostępnienie nagrania w sieci sprawia, że mężczyzna może nie czuć się bezkarny.

Zobacz także: Zatrzymał ruch, bo on zawsze tak jeździ a kobieta w ciąży zatrąbiła
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić