Recydywista wpadł w szał. 26-latek urządził demolkę na osiedlu

23

Na jednym z suwalskich osiedli doszło do prawdziwej demolki. Mieszkaniec bloku mieszkalnego wpadł w szał i wyrzucał z balkonu różne przedmioty. Na miejscu interweniowała policja.

Recydywista wpadł w szał. 26-latek urządził demolkę na osiedlu
Przedmioty zdemolowały auta (Policja)

Do niepokojącego zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 października. Policja otrzymała zgłoszenie, że na osiedlu Północ w Suwałkach jeden z lokatorów wpadł w szał i wyrzuca ze swojego balkonu rozmaite przedmioty mniejszych i większych gabarytów. Na miejsce został wysłany patrol.

Po przybyciu na osiedle policjanci zauważyli mężczyznę, który rzucał z balkonu przedmiotami. Wyrzucona przez niego pufa na oczach funkcjonariuszy uderzyła w jeden z zaparkowanych pod budynkiem samochodów. Mundurowi niezwłocznie podjęli decyzję o wejściu do mieszkania i zatrzymaniu napastnika. 26 był bardzo pobudzony i tłumaczył, że jest zdenerwowany. Nie wiadomo, co było powodem jego złości. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

26-latek trafił do aresztu. Swoimi przedmiotami uszkodził kilka samochodów. Trzej właściciele pojazdów wycenili straty łącznie na 7300 złotych. Pozostali nie złożyli wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy uszkodzenia ich mienia. Sprawca zamieszania usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Groziłoby mu za to do 5 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

Zobacz także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić