Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Remontowali fontannę. Niezwykłe odkrycie w Belgii

28
Podziel się:

Podczas remontu fontanny w belgijskim mieście Verviers odnaleziono serce pierwszego burmistrza miasta Pierre'a Davida - poinformowali urzędnicy miasta.

Remontowali fontannę. Niezwykłe odkrycie w Belgii

Wieloletnia miejska legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie głosi, że serce pierwszego burmistrza belgijskiego miasta Verviers - Pierre'a Davida, po jego śmierci zostało umieszczone w fontannie nazwanej jego imieniem.

Serce ukryte w skrzyni

Jak się okazało, legenda jest prawdziwa. Niezwykłego odkrycia dokonano 20 sierpnia. Serce burmistrza zostało znalezione w zardzewiałej metalowej skrzyni w środku fontanny, podczas prac remontowych. Jak twierdzą urzędnicy, skrzynka nie została otwarta.

Z najwyższym szacunkiem i z dużym profesjonalizmem pracowano nad zachowaniem bogactwa naszego dziedzictwa - napisała na Facebooku radna miasta Christine Magis, opisując, jak pracownicy muzeum przygotowywali serce burmistrza do wystawienia na pokaz.

Niezwykłe znalezisko można będzie oglądać do 20 września w Muzeum Sztuk Pięknych w Verviers.

David zmarł w wieku 68 lat. Jego serce było najpierw przetrzymywane w ratuszu, jednak później zostało przeniesione i ukryte w fontannie na Zielonym Placu w Verviers.

Pierre David nadzorował sprawy miasta Verviers od 1798 roku aż do śmierci w 1839 roku. Najpierw jako najwyższy urzędnik w mieście, a następnie jako pierwszy burmistrz po rewolucji belgijskiej w 1830 r.

Zobacz także: Rekin bez skóry w wodach Sardynii. Niezwykłe odkrycie naukowców
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Mono
3 miesiące temu
Pozdrawiam wszystkich, którzy pili z tej fontanny wodę...
ice
2 lata temu
Boją się że serce będzie ,,białe" - i znów dyskryminacja w muzułmańskim kraju...
egon
2 lata temu
no i z czego tu się cieszyć ? na 100% był rasistą i był przeciwko BLM to rasistowskie serce należy czym prędzej spalić utopić zdeptać
Degrelle
2 lata temu
a ja myślałem, że znaleźli pamiątki po rodakach z dywizji SS "Walonien", którzy słuzyli Hitlerowi wierniej niż Niemcy ,,,
Ania
2 lata temu
Coś ostatnio dużo tych odkryć 😉 może ja też się wybiorę na jakieś łowy z łopatą🤔😁
Mario
2 lata temu
Super sprawa nawet chciał bym odwiedzić to muzeum.
Wer
2 lata temu
Obrzydliwe praktyki. Zwłoki, obojętnie czyje powinny być zakopane lub spalone. Nie rozumiem jak nisko trzeba upaść żeby takie "rekwizyty" trzymać.
Ręce opadają
2 lata temu
"Jak twierdzą urzędnicy, skrzynka nie została otwarta." A za chwilę czytamy: "Z najwyższym szacunkiem i z dużym profesjonalizmem pracowano nad zachowaniem bogactwa naszego dziedzictwa - napisała na Facebooku radna miasta Christine Magis, opisując, jak pracownicy muzeum przygotowywali serce burmistrza do wystawienia na pokaz." Jak mam to rozumieć? Przygotowali serce przez ściany skrzynki nie otwierając jej? Poziom artykułów tego serwisu to żenada....
Ramon
2 lata temu
Dobra wiadomość-tylu nieszczęśników oczekuje na przeszczep.
Ręce opadają
2 lata temu
"Jak twierdzą urzędnicy, skrzynka nie została otwarta." A za chwilę czytamy: "Z najwyższym szacunkiem i z dużym profesjonalizmem pracowano nad zachowaniem bogactwa naszego dziedzictwa - napisała na Facebooku radna miasta Christine Magis, opisując, jak pracownicy muzeum przygotowywali serce burmistrza do wystawienia na pokaz." Jak mam to rozumieć? Przygotowali serce przez ściany skrzynki, nie otwierając jej? Poziom artykułów tego serwisu to żenada....
Ola
2 lata temu
Ludzie wierzą w rożne mity i legendy, np w mitologię żydowską zwaną także chrześcijaństwem.
klops
2 lata temu
Verviers to musułmańskie miasto, byłem, widziałem.
xxx
2 lata temu
Skrzynki nie otwarto, ale wiedzą, że jest tam serce? Coś tu nie gra:):)
zboki
2 lata temu
Nienormalne praktyki z tymi sercami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić