Remontowali fontannę. Niezwykłe odkrycie w Belgii

41

Podczas remontu fontanny w belgijskim mieście Verviers odnaleziono serce pierwszego burmistrza miasta Pierre'a Davida - poinformowali urzędnicy miasta.

Remontowali fontannę. Niezwykłe odkrycie w Belgii

Wieloletnia miejska legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie głosi, że serce pierwszego burmistrza belgijskiego miasta Verviers - Pierre'a Davida, po jego śmierci zostało umieszczone w fontannie nazwanej jego imieniem.

Serce ukryte w skrzyni

Jak się okazało, legenda jest prawdziwa. Niezwykłego odkrycia dokonano 20 sierpnia. Serce burmistrza zostało znalezione w zardzewiałej metalowej skrzyni w środku fontanny, podczas prac remontowych. Jak twierdzą urzędnicy, skrzynka nie została otwarta.

Z najwyższym szacunkiem i z dużym profesjonalizmem pracowano nad zachowaniem bogactwa naszego dziedzictwa - napisała na Facebooku radna miasta Christine Magis, opisując, jak pracownicy muzeum przygotowywali serce burmistrza do wystawienia na pokaz.

Niezwykłe znalezisko można będzie oglądać do 20 września w Muzeum Sztuk Pięknych w Verviers.

David zmarł w wieku 68 lat. Jego serce było najpierw przetrzymywane w ratuszu, jednak później zostało przeniesione i ukryte w fontannie na Zielonym Placu w Verviers.

Pierre David nadzorował sprawy miasta Verviers od 1798 roku aż do śmierci w 1839 roku. Najpierw jako najwyższy urzędnik w mieście, a następnie jako pierwszy burmistrz po rewolucji belgijskiej w 1830 r.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rekin bez skóry w wodach Sardynii. Niezwykłe odkrycie naukowców
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić