o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Lała się krew, wynieśli go z sądu. Nagrania z Białorusi

Podziel się

Białoruski więzień polityczny Sciapan Łatypau próbował przebić sobie gardło długopisem na sali sądowej. Według relacji świadków pojawił się w sądzie z wyraźnymi śladami ciężkiego pobicia. Sciapan jest uważany przez reżim Aleksandra Łukaszenki za groźną jednostkę, która narusza porządek publiczny.

Lała się krew, wynieśli go z sądu. Nagrania z Białorusi
Dramatyczne sceny na Białorusi.
bEKydvIR

Do zdarzenia doszło we wtorek podczas pierwszej rozprawy sądowej Sciapana. Według świadków pojawił się na sali z wyraźnymi śladami pobicia i obandażowaną ręką. W pewnym momencie wszedł na ławkę i przebił sobie gardło długopisem.

Białoruś. Więzień polityczny próbował się zabić w sądzie

Do rannego mężczyzny natychmiast wezwano pogotowie. Według świadków tuż przed tym zdarzeniem miał oskarżyć białoruskie służby o zmuszanie go do przyznania się do winy.

GUBOP obiecał, że jeśli nie przyznam się do winy, będą sprawy karne przeciwko moim krewnym i sąsiadom - miał powiedzieć Sciapan.
bEKydvIT

Sciapan Łatypau brał udział w protestach na Białorusi. Został zatrzymany we wrześniu ubiegłego roku pod zarzutem organizacji działań, które naruszają porządek publiczny i atakowanie funkcjonariuszy.

bEKydvIZ

Początkowo mężczyźnie zarzucano, że jest trucicielem. Później oskarżenia te wycofano, a Łatypau będzie odpowiadał za namawianie do protestów, zakłócanie porządku publicznego, oszustwa i naruszenie cielesności funkcjonariuszy służb mundurowych.

Zobacz także: Fala Białorusinów w Polsce? Ostatnie wydarzenia zachęcają do przyjazdów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKydvJu
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić