o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

"To nie jego słowa". Ojciec Protasiewicza komentuje nagranie z białoruskiej TV

182
Podziel się

Ojciec aresztowanego w Mińsku białoruskiego opozycjonisty Romana Protasiewicza uważa, że syna zmuszono do przyznania się do winy. Dmitrij Protasiewicz mówi, że syn najprawdopodobniej ma złamany nos i ślady po pobiciu. "To nie jego słowa, nie jego intonacja" - mówi.

"To nie jego słowa". Ojciec Protasiewicza komentuje nagranie z białoruskiej TV
Ojciec Pratasiewicza uważa, że syna zmuszono przyznać się do winy (YouTube)
bEqDVuvF

W poniedziałek w sieci pojawiło się nagranie, na którym białoruski opozycyjny aktywista Roman Protasiewicz w areszcie przyznaje się do winy. Ojciec zatrzymanego dziennikarza jest przekonany, że jego syn został zmuszony do tego. Dmitrij Protasiewicz, którego rodzina po rozpoczęciu represji w 2020 roku wystąpiła o azyl w Polsce, uważa, że ​​Roman został pobity - pisze Reuters.

Najprawdopodobniej ma złamany nos, ponieważ zmienił się jego kształt i jest na nim dużo pudru. Cała lewa strona jego twarzy również jest upudrowana - powiedział ojciec.
bEqDVuvH

"To nie jego słowa, nie jego intonacja"

Rodzice Romana Protasiewicza po wybuchu protestów na Białorusi i licznych zatrzymaniach wyprowadzili się do Polski i mieszkają we Wrocławiu. W wywiadzie, który udzielił Radiu Wolna Europa, ojciec Romana podkreśla, że syn najprawdopodobniej był zmuszony do powiedzenia tego, co mówi na tym nagraniu. "To nie są jego słowa, nie jego intonacja" - mówi.

Jest bardzo zmęczony. Widać, jaki jest zdenerwowany. I to nie jest jego paczka papierosów na stole - nie jest osobą palącą. Więc myślę, że go zmusili. A mój syn nie może przyznać się do organizacji zamieszek, bo po prostu tego nie zrobił nic z tych rzeczy. Prawdopodobnie chciał dogadać się ze śledczym - powiedział Dmitrij Protasiewicz.
bEqDVuvN

Zdaniem ojca reżim postanowił "zemścić się, pokazać innym: patrzcie, co możemy zrobić". Dodaje, że to, co się dzieje to "kompletne szaleństwo" - powiedział. Dmitrij Protasiewicz dodał, że był zaskoczony tym, jak Unia Europejska traktuje los jednego człowieka.

To jest to, czego nie ma już na Białorusi - mówi Dmitrij.
bEqDVuvO

Protasiewicz jest "dobrze traktowany"

Aresztowany Roman Protasiewicz nie skarżył się na stan zdrowia - oświadczyła służba prasowa MSW. Prorządowy białoruski kanał Telegram Żołtyje Sliwy opublikował nagranie wideo, na którym Protasiewicz mówi, że "jest dobrze traktowany".

Protasiewicz informuje, że jest w areszcie nr 1 w Mińsku i nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, a pracownicy traktują go dobrze i "zgodnie z przepisami". "Współpracuję ze śledztwem i składam zeznania, przyznając się do organizowania zamieszek w mieście Mińsku" - mówi Protasiewicz na nagraniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqDVuwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(182)
Katon
2 miesiące temu
Kraje UE, w tym PL powinny rozważyć maksymalne sankcje handlowe na reżim Łukaszenki włącznie z zaprzestaniem kupowania rosyjskiej ropy płynącej przez Białoruś. Dla nas będzie trochę drożej, ale ten d*iad znajdzie się w prawdziwych tarapatach. Wtedy także Putin odpowiednio podziała i Łuka w ten lub inny, ale bardzo szybki sposób wreszcie znajdzie się tam gdzie jego miejsce - na śmietniku historii.
Katon
2 miesiące temu
Kraje UE, w tym PL powinny rozważyć maksymalne sankcje handlowe na bandycki reżim Łukaszenki włącznie z zaprzestaniem kupowania rosyjskiej ropy płynącej przez Białoruś. Dla nas będzie trochę drożej, ale ten d*iad znajdzie się w prawdziwych tarapatach. Wtedy także Putin odpowiednio podziała i Łuka w ten lub inny, ale bardzo szybki sposób wreszcie znajdzie się tam gdzie jego miejsce - na śmietniku historii.
Katon
2 miesiące temu
Kraje UE, w tym PL powinny rozważyć maksymalne sankcje handlowe na bandycki reżim Łukaszenki włącznie z zaprzestaniem kupowania rosyjskiej ropy płynącej przez Białoruś. Dla nas będzie trochę drożej, ale ten dziad znajdzie się w prawdziwych tarapatach. Wtedy także Putin odpowiednio podziała i Łuka w ten lub inny, ale bardzo szybki sposób wreszcie znajdzie się tam gdzie jego miejsce - na śmietniku historii.
bEqDVuwj
polo
2 miesiące temu
Idziemy w tym kierunku.
Edek
2 miesiące temu
A co jest w A.SAUDYJSKIEJ ZEA Katarze Turcji Bahrajnie itd?
Monika
2 miesiące temu
NIC MU NIE BĘDZIE A WTRĄCANIE SIE W WEWNĘTRZNE SPRAWY INNEGO KRAJU WYJDZIE POLSCE BOKIEM.POMROCZNA NIECH ROBI PORZADKI U SIEBIE BO JEST CO ROBIĆ.
abc
2 miesiące temu
PROTASIEWICZ ?? CZY PRATASIEWICZ ?? każdy artykuł podaje inaczej
nabrany w 80
2 miesiące temu
nie bedzie wielkiego izraela na Bialorusi. Trzymaj sie Backa.
Megi 28
2 miesiące temu
Polska powinna wstawić się za nim... Wszyscy boją się dziada starego ...to co się dzieje jest niedopuszczalne nikt nie ma odwagi usunąć ze, stanowiska takich morderców jak to możliwe?! No pytam się, Jak???!!! Albo nawalny... K przyzwolenie na takie, zachowanie jest niedopuszczalne a jednak to się dzieje!!!!
Gugulak2
2 miesiące temu
zrobiłem tutaj przegląd komentarzy pod kątem produkcji pochwalnych i wiernopoddańczych oraz pełnych nienawiści rosyjskich i białoruskich farm trolli i już po 10 minutach żadnego komentarza "ruski troll" nie ma. Czy rzeczowy komentarz "ruski troll" jest mową nienawiści? Czy portal o2 jest jeszcze polski? Czy pracujecie tutaj na zlecenie i w imieniu Putina i Łukaszenki? Czy na nic was już nie stać, tylko na eliminację społecznej kontroli propagandowego bełkotu na zlecenie dwóch najohydniejszych dyktatur w Europie?
ZA DUZO TYCH ...
2 miesiące temu
CIEPLY CZLOWIEK LUKASZENKA - POLSKA ODMOWA PIETRASIEWICZOWI AZYLU - DOSTAWIENIE GO DO RAK LUKASZENKI PRZEZ POLSKI SAMOLOT
ciepły człowi...
2 miesiące temu
Stosunek polskiej prawicy do Łukaszenki był dość ambiwalentny. Z jednej strony, pogardzała nim jako komuchem, prymitywnym dyrektorem sowchozu, byłym komsomolcem, z drugiej – chyba trochę imponował jej model sprawowanej przez Łukaszenkę władzy.
Grom
2 miesiące temu
Oni go nie tropili aby mu zafundowac wakacje, to komunistyczna banda. On tez madroscia nie bucha ,sam pchal sie w ich lapy ,powinien trzymac sie z daleka ,a nie krazyc kolo ich nosa.
bEqDVuwb
karol
2 miesiące temu
tortury , zastrzyki , narkotyki i jak ładnie facet mówi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić