Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Robotnicy kopali w ziemi. Gdy to zobaczyli, chwycili za telefony

23
Podziel się:

Pracownicy firmy telekomunikacyjnej pracując przy wykopie pod światłowód pod Łukowem (woj. lubelskie) natrafili na niebezpieczne znalezisko. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby.

Robotnicy kopali w ziemi. Gdy to zobaczyli, chwycili za telefony
Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski (Policja)

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu łukowskiego. Pracownicy firmy telekomunikacyjnej wykonując wykop pod światłowód zauważyli skorodowany przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Mężczyźni natychmiast powiadomili policję.

Okazało się, że był to prawie półmetrowy pocisk artyleryjski z materiałem wybuchowym pochodzący z czasów II wojny światowej. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Na miejsce przyjechali saperzy, którzy zabrali niewybuch do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci - apeluje policjanci.

Jeśli znajdziesz niewybuch na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji.

Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów - przypominają policjanci.
Zobacz także: Ławrow grozi pomagającym Ukrainie państwom. "On jest zmęczony sobą i swoim cynizmem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Tylko chwytaj...
3 miesiące temu
Zobaczyli "zakleszczone orły". Chwycili za telefony. Bydgoszcz. Zobaczyli go w Żabce. Chwycili za telefony. Smutny finał grzybobrania. Nagle je zobaczyli. Chwycili za telefony. Robotnicy kopali w ziemi. Gdy to zobaczyli, chwycili za telefony.
Radek
9 miesięcy temu
a tu właśnie przyszło pytanie co ludzie wybiorą świat służb czy świat wojskowy...a może pomoc ukrainie...tak każdy będzie pomagał i zabierał ukrainę to milionerami zostaną...świat służb jest złudny,nudny trzeba się pilnować cały czas i pilnować bezpieczeństwa,świat vipów też jest nudno mają tyle pieniędzy co nie widzę co z nimi robić...to tak jak swingersi na mokotowskiej i pod pałacem...obnoszą się z tymi panienkami co nie są niczego warte...ja rozumiem przyjechali żołnierze wyłożyli po 5o tysięcy żandaremia przyjachała wepsrzeć kaprali...to jest życie....na co nam wydmuchane panie przez jakiś łukaszków czy rafałków prawiczków..świat boru nie jest dla nas....a są kśiążki o służbach antyterrostach...co mogę postawić 4 asy na piękne policjantki...nie róbcie z warszawy 3 cieje ukrainy...Polska to jest polska dla polaków...wszystko się złączą do innego świat...
Nie
9 miesięcy temu
Granatowi jak zwykle robili w gacie ?????
pawel-
9 miesięcy temu
jeśli ten złom wybuchnie , to będzie następny cud za wstawiennictwem jp2
pikII..
9 miesięcy temu
Już mamy wysypisko przy ul JPII i oczyszczalnię ścieków przy JP2 ,czy to nie jest brak szacunku do osoby świętej ????
LLLLLL
9 miesięcy temu
Ciągle się dozbrajamy. Prawie potęga, jeszcze tylko modlitwa i Putin w strachu.
Michal
9 miesięcy temu
***** *** z całych sił. Cieszycie się że jest wojna na Ukrainie co PiS? Chociaż teraz cicho o pegasusie co hahaha ale spoko wszystko wróci
pawel-
9 miesięcy temu
jeśli ten złom sam wybuchnie to będzie następny cud za wstawiennictwem jp2 +++
antoni
9 miesięcy temu
ojtam ojtam jak ja znajdywałem takie pociski to musiałbym gnać z 15 km rowerem do telefonu no teraz jak widzę to też nie łapie za telefon niech sobie leży i czeka na potomnych
Mały kolonist...
9 miesięcy temu
Bardzo dawno temu byłem na koloniach letnich w Krynicy Morskiej. W tamtych czasach wdłuż brzegu (od strony morza), ciągnęły rowy strzeleckie i stanowiska na artylerię, i czołgi. Znalazłem obok takiego rowu (pod krzaczkami jagód) ładny i duży pocisk artyleryjski kalibru 14cm. Ten pocisk na zdjęciu w artykule; to taki zapiaszczony złom, a ten który ja znalazłem był w dobrym stanie; taka "niebita nówka".
Dbfb
9 miesięcy temu
Mam nadzieje,ze powiesza putina w łachach nawalnego ,a łukaszenke w ciechanowskiego . Niech zyje wolna Polska Slawa Ukrainie
111
9 miesięcy temu
Chwycili za telefony. Uchowaj Boże taki tekst od kogo kolwiek. Nie da się tego czytać .
A jednak
9 miesięcy temu
Pewnie dyrektora firmy oskarżą o nielegalne posiadanie ostrej amunicji bez zezwolenia ?? skończy się na wysokiej grzywnie i 2 lata w zawiasach
ekspert
9 miesięcy temu
Huty będa miały co robić bo tego złomu na Ukrainie sporo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić