aktualizacja 

Robotnicy kopali w ziemi. Gdy to zobaczyli, chwycili za telefony

57

Pracownicy firmy telekomunikacyjnej pracując przy wykopie pod światłowód pod Łukowem (woj. lubelskie) natrafili na niebezpieczne znalezisko. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby.

Robotnicy kopali w ziemi. Gdy to zobaczyli, chwycili za telefony
Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski (Policja)

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu łukowskiego. Pracownicy firmy telekomunikacyjnej wykonując wykop pod światłowód zauważyli skorodowany przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Mężczyźni natychmiast powiadomili policję.

Okazało się, że był to prawie półmetrowy pocisk artyleryjski z materiałem wybuchowym pochodzący z czasów II wojny światowej. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Na miejsce przyjechali saperzy, którzy zabrali niewybuch do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci - apeluje policjanci.

Jeśli znajdziesz niewybuch na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji.

Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów - przypominają policjanci.
Zobacz także: Ławrow grozi pomagającym Ukrainie państwom. "On jest zmęczony sobą i swoim cynizmem"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić