"Rodzice by płakali". Niesamowity refleks kierowcy

59

Na jednej z dróg w okolicach Bielska-Białej o mały włos nie doszło do tragedii. W sieci pojawiło się nagranie wideo, na którym autor zarejestrowano dziewczynkę jadącą na hulajnodze środkiem drogi. Refleks kierowcy uratował jej życie.

"Rodzice by płakali". Niesamowity refleks kierowcy
Dziewczynka jechała środkiem ulicy (YouTube, Bielskie Drogi)

Po raz kolejny rejestrator jazdy uwiecznił bardzo niebezpieczną sytuację. Tym razem jeden z kierowców w województwie śląskim nagrał swoją niesamowitą reakcję na nagłe pojawienie się pieszego na drodze. Wideo zostało przesłane do administratorów kanału Bielskie Drogi, który zamieścił je na YouTube.

Zarejestrowane kamerą zdarzenie to zdecydowanie materiał dla widzów o mocnych nerwach. Autor jechał sam jedną z dróg, która w pewnym momencie miała kształt łuku. Widoczność w tym miejscu była bardzo ograniczona, gdyż po prawej stronie znajdowały się drzewa, a następnie płot. Takie rozmieszczenie powodowało, że kierujący autem nie miał możliwości zobaczenia, czy z przeciwka nadjeżdża inny samochód.

Autor nagrania przeżył chwile grozy. Gdy wyjechał zza zakrętu zobaczył, że samym środkiem ulicy w jego stronę jedzie dziewczynka na hulajnodze. Mężczyzna popisał się ogromnym refleksem i zdążył wyhamować z piskiem opon. Po zatrzymaniu się nagrywający jakimś cudem zachował spokój i w bardzo kulturalny sposób powiedział dziewczynce, że powinna jeździć po chodniku.

Dziewczynko, po chodniku się jeździ - powiedział mężczyzna.

"Brawo za refleks i doświadczenie"

Kierowca stał się bohaterem internautów. Wiele osób zwróciło uwagę, że trzeźwa reakcja kierowcy oraz poruszanie się przez niego z małą prędkością uratowały dziewczynce życie. Niektórzy zwrócili również uwagę na kulturalny sposób, w jaki zwrócił jej uwagę.

Szanuje za spokojnie upomnienie po takiej akcji - napisała komentująca.
Brawo za refleks i doświadczenie, bo rodzice by płakali - skomentował internauta.
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić