Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Rodzice wywieźli ją do ISIS. 12-latka błaga o powrót do domu

10
Podziel się:

Nicole Jack wspólnie z mężem i dziećmi wyjechała do Państwa Islamskiego. Rychło pożałowała tej decyzji – w tragicznych okolicznościach straciła męża i 10-letniego syna. Dziś prosi, aby pozwolono jej i trzem córkom na powrót do Wielkiej Brytanii.

Rodzice wywieźli ją do ISIS. 12-latka błaga o powrót do domu
Nicole Jack razem z rodziną dołączyła do Państwa Islamskiego. Dziś apeluje do rządu Wielkiej Brytanii o zgodę na powrót do kraju (kadr z BBC)

Zarówno Nicole Jack, jak i jej trzy córki – w wieku 7, 9 i 12 lat – pozostają na terenie Syrii. Mieszkają w obozie dla zatrzymanych żon i dzieci bojowników Państwa Islamskiego, którego nie mogą opuścić. Przebywa tam około 16 obywatelek Wielkiej Brytanii i od 35 do 60 niepełnoletnich Brytyjczyków.

Dołączyła do Państwa Islamskiego. Dziś chce wrócić do Wielkiej Brytanii

Nicole Jack i jej mąż zabrali swoje dzieci i wyjechali do Syrii w 2015 roku. Okłamali krewnych, że zamierzają przeprowadzić się do Somalii. Już w 2016 roku mąż Jack zginął w walce. Brytyjka wyszła ponownie za mąż za bojownika z Adila de Montricharda – została powtórnie wdową, gdy de Montricharda, razem z jej 10-letnim synem, zginęli w nalocie.

Rząd Wielkiej Brytanii nie wyraża zgody na powrót Nicole Jack. Decyzja obejmuje również inne osoby, które dołączyły do Państwa Islamskiego – są one postrzegane jako zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Zobacz także: Zobacz też: Laila Shukri: Kobiety mogą wpaść w sidła terrorystów także przez miłość do ekstremisty

Nicole Jack podkreśla, że zgodziła się na wyjazd do Syrii pod presją męża. Jak relacjonowała w rozmowie z BBC, miał grozić, że jeśli żona nie zechce się przeprowadzić, zabierze jej dzieci i dołączy do ISIS.

Chodziło o to, żeby moja rodzina była razem – opowiadała Nicole Jack w rozmowie z BBC.

Wywiadu dla BBC udzieliła nie tylko Nicole Jack, lecz także jej najstarsza córka. 12-latka powiedziała, że tęskni za swoją rodziną oraz marzy o rozpoczęciu nauki w brytyjskiej szkole. Obecnie razem z siostrami uczęszczają do szkoły założonej w obozie przez organizację Save the Children.

Tęsknię za babciami i ciotkami. Chciałabym pójść do szkoły i poznać przyjaciół. Lubię uczyć się różnych rzeczy, na przykład języków. Kiedy uczysz się, twój mózg staje się od tego lepszy. Chcę być mądra, kiedy dorosnę – mówi 12-latka w rozmowie z BBC.

Jednocześnie Jack nie zgadza się, aby córki wróciły do Wielkiej Brytanii bez niej. Jak przekonuje, są tak silnie z nią związane, że rozłąka będzie tragedią.

Jestem przekonana, że jeśli moje dzieci zostaną ode mnie oddzielone, nie będą czuły się stabilnie, ponieważ jesteśmy jednością – twierdzi Nicole Jack (BBC).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Maja
12 miesięcy temu
Absolutnie bilet wilczy w jedną stronę stop łączenia małych ekstrwmistow
Radek
12 miesięcy temu
Niech siedzi w tej Syrii. Kogo jej los obchodzi. Ma to, czego chciała.
EUropejczyk
12 miesięcy temu
Tak ..pod presją męża wyjechała a po jego śmierci "udostępniła broszkę" kolejnemu bojowników ISIS. Wielka Brytania - przestań wierzyć tym muzułmańskim kłamczyniom.
Oko
12 miesięcy temu
Na organy dla Jazydów.
Basia
12 miesięcy temu
Tam są takie mamusie i wszystko w temacie,czy to są w o ogóle ludzie,niech się stara iść do Arabii Saudyjskuej ,do Kuwejtu -tam jest islam ,czemu oni tam nie idą ,tam jest bogactwo,tam jest raj ,taka sama wiara,czemu świat milczy i się zgadza na wszystko
bbcpl
12 miesięcy temu
"Jednocześnie Jack nie zgadza się, aby córki wróciły do Wielkiej Brytanii bez niej. Jak przekonuje, są tak silnie z nią związane, że rozłąka będzie tragedią."- LOL
Nik
12 miesięcy temu
Tak wybrali tak mają... Powinien być dożywotni zakaz przekraczania jakiejkolwiek granicy...
Takzetego
12 miesięcy temu
No trudno. Teraz nie pójdzie do szkoły, za rok lub dwa wyjdzie za starego bojownika i będzie musiała rodzic mu dzieci... Podziękuj mamusi...
Hmm
12 miesięcy temu
mają co chcieli a teraz chcą rozwalać resztki Europy
Hans
12 miesięcy temu
I jak zachód ma przetrwać, jak ma dywersantów gotowych do walki za islam?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić