Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

"Rodzinny interes" na Podlasiu. Matka, jej córki i wnuczki w rękach policji

46

Jak się okazuje, dobrze prosperujący rodzinny biznes nie zawsze jest powodem do dumy. Tym razem skończył się aresztowaniem m.in. matki, dwóch córek i dwójki wnucząt. Co było źródłem ich utrzymania?

"Rodzinny interes" na Podlasiu. Matka, jej córki i wnuczki w rękach policji
CBŚP rozbiło grupę przestępczą

CBŚP na tropie tzw. mieszkaniówek

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Białymstoku wspólnie z Prokurturą Okręgową w Poznaniu rozpracowali grupę przestępczą i zlikwidowali 3 agencje towarzyskie.

Dochodzenie wykazało, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać na terenie Poznania i Gniezna od 2013 roku, tworząc sieć agencji towarzyskich tzw. mieszkaniówek.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy i "zatrudniać" w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji - podaje CBŚP.

Dodatkowo, w jednym z pomieszczeń - w czujce alarmowej - była ukryta maleńka kamera, nagrywająca wnętrze pokoju. Jak szacują śledczy, "rodzinny biznes" mógł przynieść podejrzanym kilka milionów dochodu.

CBŚP zatrzymało 7 osób, w tym matkę, jej 2 córki i 2 wnucząt

Jak podaje CBŚP, wszyscy są podejrzani o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania nierządu innych i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu.

Podejrzana o kierowanie grupą zajmowała się reklamowaniem usług kobiet w internecie na portalach erotycznych. "Były tam zamieszczane informacje zawierające sylwetki i zdjęcia kobiet oraz ich dane kontaktowe. Prawdopodobnie również ona podejmowała decyzję, co do stawki oraz sposobu rozliczenia za wykonaną usługę" - informuje CBŚP.

Pozostali kontaktowali kobiety świadczące usługi seksualne z klientami. Pilnowali ich, opłacali ogłoszenia internetowe czy udostępniali lokale na użytek agencji. "Wśród członków grupy były także osoby, które egzekwowały należności za świadczone usługi, czy dowoziły kobiety do klientów, a nawet klientów na tzw. domówki" - wyjaśnia CBŚP.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zatrzymanym przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W tym jedna kobieta usłyszała zarzut kierowania tą grupą. "Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu" - dodaje CBŚP.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić