o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

"Rodzinny interes" na Podlasiu. Matka, jej córki i wnuczki w rękach policji

29
Podziel się

Jak się okazuje, dobrze prosperujący rodzinny biznes nie zawsze jest powodem do dumy. Tym razem skończył się aresztowaniem m.in. matki, dwóch córek i dwójki wnucząt. Co było źródłem ich utrzymania?

"Rodzinny interes" na Podlasiu. Matka, jej córki i wnuczki w rękach policji
CBŚP rozbiło grupę przestępczą
bDzQdqZh

CBŚP na tropie tzw. mieszkaniówek

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Białymstoku wspólnie z Prokurturą Okręgową w Poznaniu rozpracowali grupę przestępczą i zlikwidowali 3 agencje towarzyskie.

bDzQdqZj

Dochodzenie wykazało, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać na terenie Poznania i Gniezna od 2013 roku, tworząc sieć agencji towarzyskich tzw. mieszkaniówek.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy i "zatrudniać" w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji - podaje CBŚP.

Dodatkowo, w jednym z pomieszczeń - w czujce alarmowej - była ukryta maleńka kamera, nagrywająca wnętrze pokoju. Jak szacują śledczy, "rodzinny biznes" mógł przynieść podejrzanym kilka milionów dochodu.

bDzQdqZp

CBŚP zatrzymało 7 osób, w tym matkę, jej 2 córki i 2 wnucząt

Jak podaje CBŚP, wszyscy są podejrzani o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania nierządu innych i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu.

Podejrzana o kierowanie grupą zajmowała się reklamowaniem usług kobiet w internecie na portalach erotycznych. "Były tam zamieszczane informacje zawierające sylwetki i zdjęcia kobiet oraz ich dane kontaktowe. Prawdopodobnie również ona podejmowała decyzję, co do stawki oraz sposobu rozliczenia za wykonaną usługę" - informuje CBŚP.

Pozostali kontaktowali kobiety świadczące usługi seksualne z klientami. Pilnowali ich, opłacali ogłoszenia internetowe czy udostępniali lokale na użytek agencji. "Wśród członków grupy były także osoby, które egzekwowały należności za świadczone usługi, czy dowoziły kobiety do klientów, a nawet klientów na tzw. domówki" - wyjaśnia CBŚP.

bDzQdqZq

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zatrzymanym przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W tym jedna kobieta usłyszała zarzut kierowania tą grupą. "Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu" - dodaje CBŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzQdqZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Antek
6 miesięcy temu
Jestem za legalizacją prostytucji, płaceniem przez nie podatków, legalnym zatrudnieniem, ZUS-em, ochroną i obowiązkowymi badaniami. Zniknęła by szara strefa, gwałty i porwania.
xyz
6 miesięcy temu
Następne kandydatki do "Królowych życia"
Oko
6 miesięcy temu
Ciekawe wiadomości o zmianie administracyjnej w Polsce. Poznań i Gniezno na Podlasiu. Lądek Zdrój w jakim hrabstwie Wlk. Autor ma wiedzę specjalną albo skończył szkołę specjalną. Co o tym sądzicie?
bDzQdqZL
Łojojoj
6 miesięcy temu
POwskich biznesów coraz mniej .
członek PO
6 miesięcy temu
Amatorszczyzna, Banaś poryczał się ze śmiechu i kazał podnieść cenę za wynajem na godziny.
Najnowsze komentarze (29)
Snupipimp
6 miesięcy temu
Ratował polski biznes😃w czasie kryzysu😃
Olo
6 miesięcy temu
Chyba panie nie opłaciły policji jak co miesiąc albo nagrały nie tego kogo trzeba bo takich agencji w Poznaniu , Warszawie sa tysiące podobnie jak w każdym większym mieście i nikt ich nie likwiduje
poli
6 miesięcy temu
Tak agencje towarzyskie są w całej Polsce i jakoś nikt ich nie likwiduje. Czyżby te panie "zapomniały" zapłacić haracz odpowiednim policjantom ...?
LBGT+
6 miesięcy temu
A czy te panie pracowały w maseczkach? Bo jak tak, to o co ten kaman?
bajabongo
6 miesięcy temu
I wszyscy w Mopsie na garnuszku
Othala
6 miesięcy temu
Dobra babcia xdd
hehe
6 miesięcy temu
Ktoś pewnie nie zapłacić w terminie, to mu zlikwidowali interes...
babcia
6 miesięcy temu
najpierw rząd załatwi sprawę obchodzenie halowen ,a paniusie do tv robic kariere..u nas tak to działa...
bDzQdqZD
Ksiedzu
6 miesięcy temu
A mówią że kryzys jesrt😁
555
6 miesięcy temu
a czy pincet + dostanemy? bo mam delirke
pawel
6 miesięcy temu
a co na to konstytucja art. . 20 ?
ewa
6 miesięcy temu
prostytucja jest legalna, czerpanie korzyści z niej przez osoby trzecie jest nielegalne
123
6 miesięcy temu
PEWNIE ZROBIA Z NIMI SHOW W TELEWIZJI, JAK ZE SŁAWNĄ DAGMARA
krolowa
6 miesięcy temu
powinni zalegalizować prostytucje to chociaż podatki naprawią troszkę dziurę w budżecie po rozdawaniu 500+ 13 itp.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić